Nowy rok, nowy GitHub. Prywatne repozytoria darmowe i bez ograniczeń

Nowy rok, nowy GitHub. Prywatne repozytoria darmowe i bez ograniczeń

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:04
07.01.2019
3268 wyświetleń

Jednym z ważniejszych wydarzeń 2018 roku było przejęcie GitHub przez Microsoft. Wywołało to zróżnicowane reakcje. Część środowiska ucieszyła wiadomość, że GitHub znalazł się pod skrzydłami Microsoftu, co da mu ogromne szanse rozwoju. Inna część obawiała się, że to początek końca open-source i platforma skończy podobnie jak Nokia.

Microsoft od początku uspokajał, że GitHub zachowa autonomię i własny styl, a także że będzie się rozwijał dalej. W jakim kierunku będą to zmiany? Cóż, dziś mamy chyba tego dobry przykład. GitHub ogłosił dziś dwie ważne aktualizacje, które mają poprawić dostępność platformy dla deweloperów: nielimitowane, darmowe repozytoria prywatne i uproszczoną, zunifikowaną ofertę dla przedsiębiorstw.

GitHub Free oferuje teraz prywatne repozytoria bez ograniczeń. Po raz pierwszy deweloperzy mogą używać GitHub bezpłatnie dla swoich prywatnych projektów z maksymalnie trzema współpracownikami na repozytorium. Wielu deweloperów chce używać prywatnych repo, by aplikować na stanowisko, pracować nad projektem pobocznym czy wypróbować coś prywatnie nim zostanie to upublicznione. Począwszy od dzisiaj, scenariusze te - i wiele innych - są możliwe w GitHub bez żadnych opłat. Publiczne repozytoria są wciąż darmowe (tu, oczywiście, nic się nie zmienia) i otwarte dla nieograniczonej liczby współpracowników.

GitHub Enterprise to nowy, zunifikowany produkt dla Enterprise Cloud (dawniej GitHub Business Cloud) i Enterprise Server (dawniej GitHub Enterprise). Organizacje, które pragną elastyczności w używaniu GitHub w chmurze lub samodzielnej konfiguracji, mogą teraz zyskać dostęp do obu przy zachowaniu jednej ceny na stanowisko. Ponadto wraz z GitHub Connect produkty te mogą być jak najbardziej połączone, zapewniając opcję hybrydową, by deweloperzy mogli pracować bez przeszkód w obu środowiskach.

GitHub Pro (dawniej GitHub Developer) oraz GitHub Team są również dostępne dla deweloperów i zespołów, które potrzebują profesjonalnych funkcji związanych z pisaniem kodu i współpracą. Kontrybutorzy open-source będą zaś nadal mieli wszystko, czego potrzebują do współpracy w publicznych repozytoriach, wliczając w to darmową wersję GitHub Team.

Twórcy platformy uważają, że GitHub powinien być najlepszą platformą do programowania, współpracy i łączenia się z globalną społecznością deweloperów niezależnie od tego, czy piszemy dopiero pierwszą linijkę kodu, czy utrzymujemy projekt open-source, czy też jesteśmy liderem biznesu z zespołami na całym świecie. Więcej o "nowym" GitHub możecie przeczytać tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.github.com/2019-01-07-new-year-new-github/

Polecamy również w kategorii GitHub