Menu kategorii
 • Nowości w kompilacji 10114 systemu Windows 10

  Nowości w kompilacji 10114 systemu Windows 10

   Piotr Maciejko
  Piotr Maciejko
  17:25
  10.05.2015
  4436 wyświetleń

  Kompilacja 10114 systemu Windows 10 wprowadza kolejne zmiany w interfejsie oraz poprawki, które umożliwią większą personalizację środowiska pracy. Microsoft postanowił także nieco ulepszyć aplikację Insider Hub oraz dodać nowy ciemny motyw.

  Zauważalną zmianą są nowe kategorie, które pojawiły się w 'Menu Start'. Mowa o 'Settings' i 'File Explorer', które zostały przypięte tuż pod listą wszystkich aplikacji. Decyzja była podyktowana zwiększeniem intuicyjności interfejsu. Z 'Menu Start' usunięta została możliwość aktywowania trybu tabletowego menu. Wszystkie ustawienia dotyczące listy aplikacji przeniesiono do oddzielnej sekcji w ustawieniach systemu, którą nazwano 'Start'.

  Windows 10 może także pochwalić się ulepszonym ciemnym motywem, który szczególnie docenią osoby pracujące po zmroku. Nie jest on jeszcze ukończony i można dostrzec kilka błędów. Po aktywowaniu ciemnego motywu, obramowania niektórych aplikacji wciąż pozostają jasne. Zaobserwowano również brak dopasowania kolorów czcionki, co czyni ją kompletnie nieczytelną.

  Nowy system Microsoftu zaczyna nabierać coraz wyraźniejszych kształtów. Pomimo niedoskonałości można by było uznać interfejs za zgodny z nowoczesnymi standardami. Niestety, motyw ikonek wciąż wygląda mało profesjonalnie i jest niekompletny. Pozostaje mieć nadzieję, że koncern zajmie się tym w ciągu najbliższych miesięcy.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.winbeta.org/news/video-exclusive-look-windows-10-build-10114-showcasing-improved-ui-and-more

  Polecamy również w kategorii Windows 10