Nowe opcje na pasku dolnym i edytowanie offline plików OneDrive w Office na iOS

Nowe opcje na pasku dolnym i edytowanie offline plików OneDrive w Office na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:15
31.03.2022
1453 wyświetlenia

W tym miesiącu użytkownicy Office'a, którzy na iOS wybrali wersję Office Insider, otrzymali dwie aktualizacje, które wnoszą trochę przydatnych zmian do paska dolnego. Przede wszystkim wiążą się one z aplikacją Word i obsługą PDF-ów. Inna wyczekiwana nowość to edytowanie plików w OneDrive w trybie offline. Szczegóły poniżej.

Dostęp do popularnych opcji Worda na dolnym pasku

Kiedy pracujecie w Wordzie na iPhonie, nie musicie już wypadać z rytmu i szukać poleceń. Niektóre z najczęściej używanych opcji są teraz dostępne pod ręką na pasku dolnym. To między innymi widok mobilny, czytanie na głos i nagłówki — dostępne za jednym stuknięciem na dole ekranu aplikacji Word.

Word na iOS

Opcje plików PDF dostępne na dolnym pasku Office Mobile

Praca z PDF-ami to ważna funkcjonalność mobilnej aplikacji Office. Teraz możecie wygodnie uzyskać dostęp do ważnych opcji PDF pod przyciskiem "+" (Utwórz) na pasku na dole ekranu aplikacji Office Mobile. Aby skorzystać z funkcji skanowania i konwertowania do PDF (zarówno obrazów, jak i dokumentów), wystarczy stuknąć ikonę "+", wybrać PDF, a następnie kliknąć pożądaną opcję.

PDF w Office na iOS

Edytowanie plików offline w OneDrive

Edytowanie dokumentów w trybie offline umożliwia pozostanie produktywnym, nawet gdy nie ma połączenia z Internetem. Teraz możecie uzyskać dostęp i edytować swoje pliki OneDrive, które są oznaczone jako dostępne offline, gdy nie możecie połączyć się z Internetem lub siecią firmową. Wystarczy stuknąć nazwę dowolnego pliku z etykietą "dostępny offline" w OneDrive, aby móc wyświetlić plik, a następnie stuknąć ikonę Office, aby rozpocząć jego edytowanie.

Opisane wyżej zmiany zostały dodane do Office Mobile na iOS w wersjach 2.59 (22022802) i 2.60 (22032900), wydanych odpowiednio 3 i 30 marca.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.office.com/en-us/releasenotes/ios

Polecamy również w kategorii Office na iOS