Menu kategorii
 • Nowe narzędzia w Windows Admin Center (1902)

  Nowe narzędzia w Windows Admin Center (1902)

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  23:44
  19.02.2019
  1017 wyświetleń

  Windows Admin Center (dawniej Project Honolulu) to lekka, oparta na przeglądarce platforma GUI (interfejsu graficznego) i zestaw narzędzi dla administratorów IT do zdalnego zarządzania komputerami z systemem Windows Server i Windows 10. O najważniejszych funkcjach pisaliśmy tutaj. Dziś przejrzymy nowości w wydaniu Preview z tego miesiąca, czyli w wersji 1902.

  Witajcie, Windows Insiderzy. Dziękujemy za wasze trwające zainteresowanie Windows Admin Center! To poglądowe wydanie opiera się na poprzedniej wersji 1812 i dodaje nową funkcjonalność, wliczając w to całkowicie nowe narzędzia dla programowalnych sieci komputerowych w rozwiązaniu HCI oraz jedną z najbardziej wyczekiwanych przez klientów funkcjonalność: listy współdzielonych połączeń. Dla używających RDCman opublikowaliśmy mały skrypt, którego możecie użyć, by zapisać połączenia RDCman do pliku .CSV, który później możecie zaimportować do PowerShell, aby zarządzać całą hierarchią grupową RDCman z użyciem tagów.
  – Dona Sarkar i Brandon LeBlanc, Windows Insider Team, Microsoft

  O jakich funkcjach dokładnie mowa?

  • Lista współdzielonych połączeń, która może być udostępniana wszystkim użytkownikom bramy WAC.
  • Access Control List management - nowe narzędzie dla SDN (Software Defined Networking), dające dostęp do list kontrolnych (ACL), pozwalających zarządzać przepływem danych z użyciem Datacenter Firewalla i ACL-sów w wirtualnych podsieciach.
  • Gateway Connection - nowe narzędzie dla SDN oparte na oprogramowaniu, zaprojektowane dla dostawców usług w chmurze i firm, które utrzymują wielotenantowe sieci wirtualne z użyciem Hyper-V.
  • Logical Network Management - nowe narzędzie dla SDN, pozwalające zarządzać i monitorować sieć logiczną. Sieci VM są obiektami abstrakcyjnymi, które zachowują się jak interfejsy sieci logicznych. W wirtualizowanym środowisku sieciowym, używając sieci VM, możemy niejako wydobyć wirtualne maszyny z zasadniczej sieci logicznej.
  • Połączenie VM z VLAN lub Virtual Network w środowisku SDN.

  Windows Admin Center (1902) mogą pobrać zarejestrowani Insiderzy na stronie pobierania Windows Server Insider Preview.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/02/19/announcing-windows-admin-center-preview-1902/

  Polecamy również w kategorii Windows Server