Nowe kanały Windows Insider z polskimi nazwami już dostępne w Ustawieniach

Nowe kanały Windows Insider z polskimi nazwami już dostępne w Ustawieniach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:45
30.06.2020
1909 wyświetleń

W tym miesiącu Microsoft zapowiedział istotne zmiany w programie niejawnych testów systemu Windows 10, czyli w skrócie w programie Windows Insider. Dotychczasowy podział na kręgi okazał się przestarzały w stosunku do zmian, jakie zaszły w programie przez kolejne 5 lat. Z tego względu kręgi zastąpiono kanałami, a wyznacznik częstotliwości — wyznacznikiem jakości buildów.

Spośród trzech nowych kanałów dwa są już aktywne w tym sensie, że po zmianie nazwy ukazały się w nich pierwsze buildy. Chodzi konkretnie o Dev Channel i Beta Channel. Przypomnijmy, jak dokładnie wygląda zmiana:

Windows Insider

Przez ostatnie tygodnie zarówno nazwy, jak i opisy kanałów dostępne były tylko w oryginalnym języku, dlatego musieliśmy się nimi posiłkować. Nowy podział zaczął być tymczasem widoczny w Ustawieniach > Aktualizacja i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows > Wybierz ustawienia niejawnego testera. Zarówno nazwy, jak i opisy zyskały oficjalne polskie tłumaczenie.

Windows Insider - Ustawienia

Oto jak brzmią polskie nazwy kanałów i z jakich kręgów się wywodzą:

  • Fast Ring i Skip Ahead > Dev Channel: Kanał deweloperów
  • Slow Ring > Beta Channel: Kanał beta
  • Release Preview Ring > Release Preview Channel: Kanał dla wersji zapoznawczej

Oczywiście również wcześniejsze Ringi miały polskie nazwy. Fast Ring tłumaczono jako pierścień szybkich aktualizacji, Slow Ring jako pierścień wolnych aktualizacji, a Release Preview Ring jako pierścień wersji zapoznawczej. Na przestrzeni lat funkcjonowało kilka alternatywnych nazw, jednak te oryginalne wydawały się najprostsze, dlatego zwykle używano właśnie ich.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows Insider