Menu kategorii
 • Nowe ikony Windows 10 już dostępne dla testerów. Robi się kolorowo!

  Nowe ikony Windows 10 już dostępne dla testerów. Robi się kolorowo!

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:03
  20.02.2020
  521 wyświetlenie

  Microsoft od wielu miesięcy pracuje nad zmianą wizualnej strony systemu Windows 10 i jednym z kluczowych tego elementów są oczywiście ikony. Windows 10X, czyli nowa odsłona systemu zawierać będzie zestaw nowych ikon systemowych, które trafią również do klasycznej Dziesiątki. Część z nich zawitała właśnie do testowej kompilacji Windows Insider.

  Fluent Design Windows Icons

  Kalkulator, Muzyka Groove, Poczta, Rejestrator głosu, Alarmy i zegar, Filmy i TV oraz Kalendarz to pierwsze wbudowane aplikacje, które otrzymały nowe ikony. Microsoft planuje również odświeżyć pod tym względem aplikacje takie jak Zdjęcia. Nowe ikony Poczty i Kalendarza pojawiają się również w pierścieniu Release Preview, co oznacza, że ​​dzieli ich zaledwie kilka dni od udostępnienia wszystkim użytkownikom systemu Windows 10.

  W dniu premiery Dziesiątka była surowa i wizualnie płaska. To zdecydowanie nie pasuje do dzisiejszych trendów, dlatego Microsoft wprowadza te zmiany. Windows 10 może pod tym względem prezentować się nie do końca spójnie, wszak jest to po prostu modyfikowanie koncepcji sprzed 5 lat. Tymczasem w Windows 10X, który cechuje się świeżym podejściem do tematu interfejsu, nowe ikony pasują idealnie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.theverge.com/2020/2/20/21145157/microsoft-windows-10-new-icons-modern-release-update-apps

  Polecamy również w kategorii Windows 10