Nowe centrum danych Microsoftu powstanie w Norwegii

Nowe centrum danych Microsoftu powstanie w Norwegii

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:13
20.06.2018
0 komentarzy
355 wyświetleń

Centra danych Microsoftu są rozsiane po całym świecie, lecz rozwój nadal trwa i Microsoft ma zamiar otwierać kolejne placówki na całym świecie. Aby opanować cały świat, pracuje nawet nad podwodnymi centrami danych. Lecz pozostając nadal na powierzchni — powstanie nowego centrum w Norwegii zostało właśnie zapowiedziane. Tym samym powstaną kolejne dwa regiony — Norwegia wschodnia (Stavanger) i Norwegia zachodnia (Oslo).

TAzure Norway Lead

Jak można oczekiwać, ten nowe dwa regiony będą oferować usługi Azure, Office 365, Dynamics, oczywiście przy zachowaniu pełnej niezawodności. Powstanie dwóch centrów, w dwóch różnych lokalizacjach na terenie Norwegii ma na celu zachowanie redundancji, co wpływa na wspomnianą wyżej niezawodność. Oczekiwana data otwarcia nowych lokalizacji to koniec 2019 roku, a świadczenie usług rozpocznie się od Azure, udostępniając następnie zarówno Office365 jak i Dynamic. Jest to zgodne ze stałym wzorcem działania Microsoftu, przy otwieraniu nowych centr danych. Powstanie kolejne, bliskiego naszym granicom centra danych, to naprawdę dobra wiadomość, a kto wie, być może już wkrótce takie centrum pojawi się również w Polsce. W naszych kraju co raz więcej osób oraz organizacji zaczyna doceniać zalety korzystania z usług chmurowych, więc na pewno w naszym rynku drzemie nieskończony potencjał.

Teraz Microsoft Azure obsługuje 52 regiony, a swoje usługi oferuje w 140 krajach. Na chwilę obecną, usługi chmurowe wciąż walczą o klientów, a ich zasięg non stop się rozszerza. Kolejne firmy na całym świecie, zarówno z małego, jak i dużego segmentu, decyduje się na przeniesienie swojej infrastruktury do chmury. Obecnie istnieje trzech największych graczy w tej rozgrywce — są to Google, Amazon oraz oczywiście Microsoft, który dzięki usłudze Azure jest coraz silniejszy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.petri.com/microsoft-expands-cloud-footprint-norway

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor