Nowa wersja aplikacji Twój telefon trafiła do Windows 11 w Dev Channel

Nowa wersja aplikacji Twój telefon trafiła do Windows 11 w Dev Channel

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:24
18.11.2021
1483 wyświetlenia

Podobnie jak inne aplikacje Microsoftu (Kalkulator, Microsoft Store, Paint czy Media Player), tak również aplikacja Twój telefon doczekała się aktualizacji wizualnej z zaokrąglonymi rogami, kontrolkami WinUI i odświeżonym interfejsem zgodnie ze stylem Windows 11. Nowa wersja zaczęła już być udostępniana Insiderom w Dev Channel.

Twój telefon to jedno z najbardziej przydatnych narzędzi dla osób korzystających z Androida oraz Windows 11 lub Windows 10. Aplikacja umożliwia połączenie telefonu z Androidem i wygodne sprawdzenie powiadomień, pisanie wiadomości, wykonywanie połączeń, korzystanie aplikacji i nie tylko. Tym razem jej aktualizacja nie dodaje nowych funkcji, a jedynie zmiany w interfejsie. Między innymi na pierwszym planie znalazł się panel powiadomień. Karta powiadomień jest teraz przypięta do lewego panelu bocznego, a pasek nawigacyjny został przeniesiony na górę okna.

Aplikacja Twój telefon ewoluuje wraz z uaktualnionym designem, który umieszcza powiadomienia w centrum. Trzymaj swój telefon w kieszeni, pozostając na bieżąco ze swoim życiem. Aplikacja Twój telefon oferuje ci zorganizowany feed twoich powiadomień w czasie rzeczywistym ze wszystkich twoich ulubionych aplikacji. W tym nowym widoku zawsze masz dostęp do swoich wiadomości, połączeń i zdjęć wraz z dodaną korzyścią w postaci bycia na bieżąco z ważnymi wiadomościami i innymi powiadomieniami — jeszcze wydajniej dzięki temu rzucającemu się w oczy widokowi. Aplikacja przyswaja też piękno designu Windows 11, aby zapewnić bezproblemowe działanie na pulpicie Windows.
— Amanda Langowski i Brandon LeBlanc z Windows Insider Program, Microsoft

Twój telefon na Windows 11

Z pozostałych zmian warto wspomnieć jeszcze o kartach Wiadomości, Zdjęcia, Aplikacje i Połączenia, które zostały schowane w nowym pasku nawigacyjnym. Kanał powiadomień jest z kolei mniej zagracony i zapewnia łatwiejszy dostęp do ważnych powiadomień, które wcześniej były dostępne za pośrednictwem dedykowanej zakładki. Aplikacja obsługuje ponadto nowy "język designu" Windows 11, czyli ostatnią iterację Fluent Design System, aby dopasować się do reszty środowiska.

Pozostałe funkcje aplikacji pozostają niezmienione. Nowa wersja Twojego telefonu zaczęła być udostępniana niejawnym testerom w kanale deweloperów Windows 11. Nie wiadomo jeszcze, kiedy trafi do stabilnego wydania Jedenastki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/11/17/announcing-windows-11-insider-preview-build-22504/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach