Nowa wersja Notatnika trafiła do Windows 11 w Beta Channel

Nowa wersja Notatnika trafiła do Windows 11 w Beta Channel

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:55
07.01.2022
1464 wyświetlenia

Parę tygodni temu Notatnik zaliczył największą od lat aktualizację. Aplikacja dostała odświeżony interfejs — zgodnie ze stylem wizualnym Windows 11. Pojawiły się zaokrąglenia rogów, efekt Mica, przeprojektowana strona ustawień i fontów, nowy wygląd menu i nie tylko. Jak to zwykle bywa, jako pierwsi testować to mogli Insiderzy w Dev Channel. Teraz dostępność została poszerzona.

Aktualizacja po raz pierwszy w wprowadza do Notatnika ciemny motyw. Nie licząc jednak wersji z 1983 r., która działała w terminalu, tradycyjnie utrzymanym w ciemnym motywie. Notatnik dostosowuje motyw do preferencji systemowej, ale można go też zmienić ręcznie na nowej stronie ustawień, na której znajdują się też opcje czcionek. Microsoft przeprojektował też menu "Znajdź" i "Zamień", a także dodał obsługę wielopoziomowego cofania.

Początkowo wersja ta trafiła do niejawnych testerów systemu Windows 11 w Dev Channel (kanale deweloperów). W ostatnich dniach na oficjalnym profilu Windows Insider pojawił się komunikat, że przeprojektowany Notatnik zaczął być udostępniany również w Beta Channel (kanale wersji beta), co oznacza szerszą dostępność. Beta Channel nadal obejmuje Windows 11 RTM (21H2), co znaczy, że nowy Notatnik może pojawić się w wersji ogólnodostępnej jeszcze przed premierą wydania 22H2.

Więcej o nowym wyglądzie Notatnika na dość jaskrawych przykładach (w porównaniu do wersji sprzed 20 i 36 lat) znajdziecie w naszym artykule: Jak bardzo różni się Notatnik z Windows XP i Windows 11?.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-is-now-pushing-out-the-new-notepad-to-windows-11-insiders-in-the-beta-channel/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach