Nowa funkcja ratunkowa na Androidzie. Czemu nikt wcześniej na to nie wpadł?

Nowa funkcja ratunkowa na Androidzie. Czemu nikt wcześniej na to nie wpadł?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:16
01.08.2019
1355 wyświetleń

Dyspozytor numeru alarmowego 112 odbiera nawet 200 połączeń dziennie, jednak co w przypadku, gdy osoba dzwoniąca nie może mówić albo nie słyszy? W końcu w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia jest to całkiem możliwe. Scenariusz jak z koszmaru! Rozwiązanie znalazło Google, które zaimplementowało w Androidzie funkcję, którą można wybrać przy nawiązaniu połączenia z numerem alarmowym.

Kiedy komunikacja werbalna jest niemożliwa, z obsługą numeru i tak będzie można się porozumieć. Otrzyma on informacje o rodzaju potrzebnej pomocy oraz naszą lokalizację. W trakcie połączenia można wybrać jedną z trzech opcji, by wyjaśnić, czy potrzebujemy pomocy medycznej, staży pożarnej, czy policji. Operator usłyszy wówczas komunikat odczytany maszynowo przez usługę głosową Androida. Otrzyma on również nasze koordynaty GPS. Funkcja trafi niebawem do aplikacji Telefon na urządzeniach Pixel i wybranych telefonach z Androidem.

Połączenie alarmowe - Android

Jak wyjaśnia Google, usługa działa na urządzeniu, co oznacza, że wygenerowane informacje pozostają między użytkownikiem a operatorem numeru ratunkowego. Funkcja działa niezależnie od tego, czy mamy transmisję danych. Nawet po jej wybraniu można nadal, jeśli warunki na to pozwalają, rozmawiać z dyspozytorem.

Funkcja zadebiutuje w USA w nadchodzących miesiącach, począwszy od telefonów Pixel. Google będzie zbierało feedback od organizacji bezpieczeństwa publicznego, by upewnić się, że funkcjonalność jest tak pomocna, jak to możliwe.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.blog.google/products/android/tap-your-phone-get-help-emergency/

Polecamy również w kategorii Android