Menu kategorii
 • November 2019 Update dopiero na 15% PC z Dziesiątką. Nowy raport od AdDuplex

  November 2019 Update dopiero na 15% PC z Dziesiątką. Nowy raport od AdDuplex

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:39
  28.01.2020
  658 wyświetleń

  May 2019 Update miał swoją publiczną premierę pod koniec maja, a topową wersją Dziesiątki stał się w sierpniu, kiedy to osiągnął 33% udział i zdetronizował October 2018 Update. W międzyczasie pojawiła się jeszcze aktualizacja listopadowa, a mimo to popularność May 2019 Update wciąż jest najwyższa. O szczegółach napiszemy w dalszej części tekstu. Rzucimy też okiem na aktualną sytuację w rodzinie Surface.

  Windows 10 - udziały

  Według badania przeprowadzonego wczoraj (27 stycznia) May 2019 Update znajduje się już na ponad połowie komputerów z Windows 10. Jego udział wynosi dokładnie 53,4%. Drugą co do popularności wersją jest October 2018 Update (22%), natomiast najnowsza — November 2019 Update — dopiero trzecią (15,2%). Choć aktualizacja jest już dostępna dla każdego, kto sprawdzi dostępność aktualizacji, to stosunkowo niewielu się na to decyduje. Aktualizacja ta nie wnosi bowiem wiele nowego. Badanie przeprowadzono na grupie 90 tys. pecetów z Dziesiątką.

  Windows 10 - udziały

  Jeśli chodzi o historyczne udziały, to w przypadku November 2019 Update nie można mówić o jakimś szczególnym wzroście. Podczas gdy początkowe wersje Dziesiątki po pewnym czasie zyskiwały ponad 90% udziału, nowszym wydaniom trudniej to osiągnąć. Jest tak chyba z dwóch powodów. Po pierwsze, Microsoft już tak nachalnie nie forsuje nowych aktualizacji, a raczej działa w drugim kierunku — minimalizuje ryzyko, że dotrą one na konfiguracje, które mogą nie być na nie gotowe. Po drugie, sami użytkownicy już z mniejszym entuzjazmem wyczekują aktualizacji. W tym miesiącu można jednak zauważyć, że wersje systemu z 2019 roku znajdują się już na 2/3 pecetów z Dziesiątką.

  Surface - udziały

  Ostatni wykres od AdDuplex w tym miesiącu to udziały w rodzinie Surface. Od ostatniego badania, które miało miejsce w październiku, odnotowano trochę zaskakujący skok Surface Go z 5 na 3 miejsce. Nieźle radzi sobie też Surface Pro 7, który zdążył wyprzedzić większość klasycznych modeli Pro. Swoje miejsca w ogonku zajmują tymczasem nowsze, po części niszowe Pro X i Laptop 3, a na zupełnym końcu plasują się modele Studio i Studio 2.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://reports.adduplex.com/#/r/2020-01

  Polecamy również w kategorii Windows 10