Notatki głosowe i funkcje PDF w aktualizacji Office Insider na Androida i iOS

Notatki głosowe i funkcje PDF w aktualizacji Office Insider na Androida i iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:34
03.12.2021
1714 wyświetlenia

Jak co miesiąc Office Insider otrzymał aktualizacje na platformy mobilne iOS i Android. Wśród zmian znajdziemy szybki dostęp do kluczowych funkcji PDF w dolnym panelu, obsługę kolejnych języków dla nagrywania notatek głosowych i lepszą stabilizację krawędzi dokumentu przy robieniu zdjęć. Szczegóły poniżej.

Office Insider na Androida, Build 16.0.14729.20000

Dostęp do kluczowych funkcji PDF w nowym dolnym panelu

Przeglądarka plików PDF w Office Mobile zyskała nowy element UI: dolny panel, który pozwala szybko odkryć najważniejsze, najczęściej używane funkcje. Wśród nich znajdują się przyciski edytowania, zakładek i udostępniania. Aby przejść do kolejnych opcji, stuknij "Więcej".

Office Mobile

Office Insider na iOS, Version 2.56 (21120102)

Obsługa kolejnych języków dla transkrypcji notatek głosowych

Nagrywanie notatek głosowych w Office Mobile to niezwykle poręczna funkcja, która pomaga zarejestrować myśli i pomysły, gdy jesteśmy w drodze. Notatki te można automatycznie transkrybować wewnątrz aplikacji i pracować z nimi dalej. Teraz dla tej transkrypcji (czyli po prostu zamiany mowy na tekst) wspierane są kolejne języki: chiński, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, hindi, japoński, rosyjski i inne.

Office Mobile

Lepsza stabilizacja krawędzi przy robieniu zdjęć

Nowa funkcja stabilnych krawędzi w Microsoft Lens (dawniej Office Lens) sprawi, że będziemy mogli szybciej i bardziej precyzyjnie robić zdjęcia dokumentom. Koniec z "tańczącymi krawędziami" obiektów w polu widzenia. Stabilniejsze krawędzie w podglądzie na żywo są widoczne dla użytkownika jedynie wtedy, gdy dokument znajdujący się w kadrze jest gotowy do przechwycenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.office.com/en-us/releasenotes/android

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie