Nieoficjalny sposób na Windows 10 dla WSZYSTKICH smartfonów z WP 8.1

Nieoficjalny sposób na Windows 10 dla WSZYSTKICH smartfonów z WP 8.1

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:03
15.02.2015
0 komentarzy
2949 wyświetleń

W piątek stało się jasne, że Windows 10 możemy zainstalować na wszystkich niewspieranych smartfonach z serii Lumia. Ma to jednak dwie wady - wymaga posiadania slotu kart SD i jest całkowicie odradzany przez Microsoft, gdyż może doprowadzić do trwałego uszkodzenia telefonu. Użytkownicy znaleźli więc kolejny sposób, dzięki któremu można obejść ograniczenia i zainstalować Windows 10 na jakimkolwiek urządzeniu z Windows Phone 8.1.

Nowa metoda pozwala "oszukać" program Windows Insider, dzięki czemu traktuje on dowolny smartfon jako jeden ze wspieranych przez pierwszy build Windows 10: Technical Preview for Phones. Opisany na forum xdadevelopers proces składa się z 17 kroków. Wymagane jest pobranie zewnętrznej aplikacji na PC oraz zresetowanie całego urządzenia. Ponadto użytkownik musi wprowadzić poprawny kod dla swojej lokalizacji, co może przysporzyć nieco kłopotów. Jak można się domyślić, opisana metoda jest dość inwazyjna i ryzykowna.

Windows 10

Mimo złożoności całego procesu, użytkownicy raportują o jego pomyślnym zakończeniu. W ten sposób udało się zainstalować Windows 10 na niewspieranych urządzeniach, wliczając w to HTC 8X, HTC One M8 czy smartfony Huawei. Brak konieczności posiadania slotu na karty SD dodaje do listy "wspieranych" urządzeń także Lumie 930, 925 czy 920. Przypomnijmy, że aktualna lista wspieranych oficjalnie urządzeń jest bardzo krótka i ogranicza się do kilku modeli Lumii: 630, 635, 638, 730 i 830.

Treść poradnika można znaleźć na forum xda-developers.com. Opisywana tu metoda została przez nas przytoczona jedynie w celach informacyjnych! Odradzamy jej stosowania, gdyż ryzyko jest spore, a niecierpliwość może zostać przypłacona nawet poważnym uszkodzeniem telefonu. Być może warto poczekać nieco dłużej, gdyż - jak zapowiada Microsoft - wraz z nadchodzącymi kompilacjami poglądowymi Windows 10 for Phones lista oficjalnie wspieranych urządzeń będzie się stale powiększać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/xda-forum-developer-finds-way-to-trick-all-windows-8-phones-to-install-windows-10-preview

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor