Menu kategorii
 • Nie macie wysokiej wydajności? Pokazujemy jak odblokować

  Nie macie wysokiej wydajności? Pokazujemy jak odblokować

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  10:00
  06.09.2018
  42912 wyświetlenia

  Każdy użytkownik chce, aby jego urządzenie pracowało najszybciej jak to możliwe. Tempo pracy komputera uzależnione jest głównie od konfiguracji sprzętowej, ale również od uruchomionych procesów czy aplikacji działających w tle. W przypadku urządzeń mobilnych, laptopów czy tabletów, istotne jest też ustawienie trybu zasilania. Gdy uruchomimy tryb pracy przy wysokiej wydajności, musimy liczyć się ze zwiększonym wykorzystaniem energii akumulatora, a co za tym idzie, szybszym jego rozładowaniem. Jeżeli jednak nasze urządzenie jest często podłączone do zasilania sieciowego, śmiało możemy wybrać tryb najwyższej wydajności i cieszyć się najbardziej wydajną pracą komputera.

  Jest jednak jedno ale. Tryb najwyższej wydajności, który został wprowadzony do systemu Windows 10 wraz z April 2018 Update, domyślnie dostępny jest tylko w edycji Workstation. W pozostałych edycjach - Home i Professional, jest ukryty i niedostępny dla niedoświadczonego użytkownika. Oczywiście przy odrobinie chęci wszystko można obejść i odblokować. I właśnie w tym poradniku opiszemy, jak uzyskać dostęp do trybu najwyższej wydajności.

  1. Otwieramy wyszukiwarkę systemową i wprowadzamy frazę Windows PowerShell. Aplikację uruchamiamy z prawami administratora.
  2. W powłoce PowerShell wprowadzamy poniższe polecenie i zatwierdzamy klawiszem Enter:
   powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61
  3. Powłoka PowerShell

  4. Uruchamiamy komputer ponownie.
  5. Otwieramy Panel sterowania, przechodzimy do kategorii Sprzęt i dźwięk i dalej do sekcji Opcje zasilania.
  6. Z listy dostępnych trybów zasilania wybieramy opcję Najwyższa wydajność.

  Ustawienia trybu zasilania w Panelu sterowania


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Narzędzia administracyjne Windows 10