Największa premiera w historii Xboksa! Forza Horizon 5 przyciągnęła rekordowe 10 milionów graczy w tygodniu premiery

Największa premiera w historii Xboksa! Forza Horizon 5 przyciągnęła rekordowe 10 milionów graczy w tygodniu premiery

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:19
19.11.2021
1921 wyświetlenie

Forza Horizon 5 to iście rekordowy tytuł. Już pierwszego dnia okazał się największą premierą w historii Xbox Game Studios, a kolejne 6 dni było równie wyjątkowych. Gra zaliczyła najlepszy pierwszy tydzień w całej historii Xboksa i Xbox Game Pass!

Wyścigi z otwartym światem już w dniu premiery przyciągnęły ponad 4,5 miliona graczy na konsolach, pecetach i w chmurze. Już to uczyniło z piątej części Forza Horizon największą premierę w portfolio Xbox Game Studios. Teraz, po tygodniu, Microsoft i Playground Games wracają z kolejnymi dobrymi wiadomościami. Na oficjalnym Twitterze gry ukazała się informacja o nowym pobitym rekordzie.

Wydawca podziękował ponad 10 milionom fanów Forza Horizon 5 za największy pierwszy tydzień w historii zarówno programu Xbox Game Pass, jak i samej konsoli Xbox. Nie ma wątpliwości, że na ten sukces złożyło się wiele czynników, w tym udostępnienie gry w dniu premiery na wszystkie platformy, na których dostępny jest Game Pass. Wbrew pozorom takie posunięcie nie wpływa na niższą sprzedaż gier (podkręcając jedynie liczbę graczy i czas gry). Przeciwnie, według danych z 2019 roku wydanie gry w Game Pass statystycznie prowadzi do:

  • 20% wzrostu całkowitego czasu gry.
  • 40% wzrostu liczby gier uruchamianych przez jedną osobę.
  • 2x wzrostu liczby aktywnych graczy dla nowych gier, gdy stają się dostępne w Game Pass.
  • 25% wzrostu liczby preorderów.
  • 10% wzrostu sprzedaży franczyz.

Trochę przypomina to sytuację z lat 90. i 2000., kiedy popularne były gazety z demami gier. Po ograniu dema mogliśmy się zdecydować (albo i nie) na zakup pełnej wersji. Xbox Game Pass jest jednak o kilka leveli wyżej. Po pierwsze, oferuje pełne wersje gier bez żadnych ograniczeń — z wyjątkiem czasowego (gra tylko przez miesiąc od zainstalowania). Po drugie, wielu gier nie musimy pobierać ani instalować, bo można je uruchamiać w chmurze. Po trzecie, platforma nie jest już ograniczeniem. Gry dostępne poprzez Xbox Cloud Gaming można ogrywać nawet na telefonie, dlatego nie potrzebujemy najnowszej konsoli czy drogiego gamingowego PC.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/forza-horizon-5-gets-a-record-breaking-10-million-players-in-its-first-week

Polecamy również w kategorii Gry