Najlepsze pakiety chroniące Windows 8

Najlepsze pakiety chroniące Windows 8

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:00
04.02.2014
8 komentarzy
26481 wyświetlenie

Witamy w kolejnej odsłonie naszego cyklu poświęconemu najlepszym aplikacjom dla systemu Windows 8.1. Tym razem skupimy się na antywirusach, a dokładniej - na kompleksowych pakietach bezpieczeństwa, zapewniających pełną ochronę komputera. Minęły już bowiem czasy, gdy osobno musieliśmy zadbać o instalację programu antywirusowego, oddzielnie o firewalla a w trzeciej aplikacji znajdowały się funkcje np. zapewniające bezpieczne przechowywanie haseł do wszelakich stron internetowych. Popularnych "antywirusów" jest wiele - my wybraliśmy 10 najlepszych. Wszystkie z nich uzyskały certyfikat renomowanego, niezależnego instytutu AV Test, zajmującego się bezpieczeństwem komputerowym. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki antywirus jest dla Ciebie najlepszy, nasz przegląd z pewnością pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

Nasze propozycje:

Bitdefender Internet Security

Oprócz wszystkich niezbędnych funkcji ochrony komputera, Bitdefender posiada również kilka unikalnych dodatków. Dwukierunkowy firewall skutecznie zablokuje ataki hakerów z użyciem exploitów. Bitdefender Safepay otwiera strony, związane z e-bankowością w osobnej, bezpiecznej przeglądarce. Z kolei technologia USB Immunizer zabezpiecza przed szkodliwym oprogramowaniem każdy podłączany pendrive. Search Advisor informuje o potencjalnym zagrożeniu już z poziomu wyszukiwarki internetowej. Niszczarka plików wykasuje poufne dane, by nie pozostał po nich ślad na dysku fizycznym komputera. Jeżeli nie lubimy ciągle wyskakujących powiadomień, aplikacja może działać w tle, samodzielnie i w inteligentny sposób blokując wszelkie zagrożenia. Ogólne skanowane naszych zasobów również działa w tle, kiedy komputer pozostaje dłużej bezczynny, co pozwala odciążyć procesor. Pakiet oferuje najkorzystniejszy stosunek skuteczności do ceny przy niewielkim obciążeniu pracy komputera. Zdobył także najwyższe oceny w teście AV Test.

Cena: 79 zł (dostępna tylko licencja na 1 rok)

Liczba stanowisk: 1, 3

Wydawca: SOFTWIN

Rozmiar: wymaga 2.8 GB przestrzeni dyskowej

Link: bitdefender.pl

Kaspersky InternetSecurity 2014

Kaspersky InternetSecurity 2014 to profesjonalny i wszechstronny pakiet, zapewniający pełne bezpieczeństwo komputera. Program chroni przed wszelkim złośliwym oprogramowaniem a także atakami hakerów. Pobierane i otwierane pliki, strony www oraz poczta e-mail są skanowane w czasie rzeczywistym. Firewall skutecznie odpiera ataki, wykorzystujące luki bezpieczeństwa w oprogramowaniu czy sniffing. Funkcja "Bezpieczne pieniądze" chroni naszą aktywność, związaną z e-bankowością i zakupami w Internecie. Funkcja klawiatury wirtualnej zabezpiecza przed potencjalnymi keyloggerami. Warto też dodać, że Kaspersky od lat cieszy się renomą jednego z najlepszych antywirusów pod względem analizy heurystycznej. Oznacza to, że wszelka podejrzana aktywność jest w inteligentny sposób rozpoznawana i blokowana, nawet jeśli nie znalazła się jeszcze w oficjalnych bazach zagrożeń. Kaspersky współpracuje z przeglądarkami internetowymi, blokując niebezpieczne strony w sieci. Dodatkowo program posiada rozszerzony moduł kontroli rodzicielskiej, dzięki czemu można zablokować swoim pociechom dostęp do określonych treści, stron, a nawet komunikatorów. Jego skuteczność a także małe wykorzystanie zasobów systemowych stawiają go w ścisłej czołówce testu AV Test. Jest droższy od Bitdefender Internet Security, niemniej również możemy go z czystym sumieniem polecić.

Cena: 159 zł / 259 zł (licencja na 1/2 lata dla dwóch stanowisk) / bezpłatna wersja 30-dniowa

Liczba stanowisk: 2, 3, 5, 10

Wydawca: Kaspersky Lab

Rozmiar: około 480 MB

Link: kaspersky.pl

eScan Internet Security Suite 14.0

eScan Internet Security Suite jest kompleksowym pakietem bezpieczeństwa. Program łączy wszystkie cechy programu antywirusowego z funkcjami ochrony przed phishingiem, exploitami, spamem, rootkitami, spyware i malware. Wbudowany firewall rejestruje ruch przychodzący i wychodzący, zabezpieczając komputer przed atakami hakerów. Program posiada wbudowany moduł pomocy zdalnej (ERS), który umożliwia uzyskanie pomocy od inżynierów eScan. Możemy także wyłączyć powiadomienia w trakcie uruchamiania aplikacji pełnoekranowych, dzięki czemu wyskakujące okienka nie przeszkodzą nam np. w oglądaniu filmu. W trakcie korzystania z "zasobożernych" aplikacji czy gier, eScan przełącza się w tryb "niskiego priorytetu", odciążając moc obliczeniową komputera.

Cena: 149 zł / 239 zł / 289 zł (na 1/2/3 lata dla jednego stanowiska / bezpłatna wersja 30-dniowa

Liczba stanowisk: 1, 2, 3, 5

Wydawca: MicroWorld

Rozmiar: wymaga 500 MB przestrzeni dyskowej

Link: escanav.com.pl

ESET Smart Security 7.0

ESET znany jest z legendarnego antywirusa NOD32. Ponad 25 lat rozwoju programu to z pewnością spore doświadczenie, które zaowocowało stworzeniem pakietu Smart Security. Aplikacja posiada wszystkie niezbędne moduły wszechstronnego centrum bezpieczeństwa: antywirus, antyspyware, antyspam, antyphishing, firewall, skaner pamięci, blokada exploitów, ochrona przed lukami w protokołach sieciowych, a także skaner Facebooka i Twittera. Rozbudowana kontrola rodzicielska pozwoli określić, jakiego typu treści zostaną zablokowane. Ciekawym zabezpieczeniem jest Anti-Theft, który w przypadku kradzieży laptopa czy tabletu lokalizuje utracone urządzenie na mapie i pozwala komunikować się ze "znalazcą" w celu nakłonienia do zwroty zguby.

Cena: 170,97 zł / 256,46 zł / 341,94 zł (na 1/2/3 lata dla jednego stanowiska) / bezpłatna wersja 30-dniowa

Liczba stanowisk: do 99, powyżej - cena licencji negocjowana indywidualnie

Wydawca: ESET, spol. s r.o.

Rozmiar: wymaga 400 MB przestrzeni dyskowej

Link: eset.pl

F-Secure Internet Security 2014

F-Secure Internet Security 2014 to pełnoprawny pakiet bezpieczeństwa. Program chroni zarówno przed wirusami, szkodliwym i złośliwym oprogramowaniem, jak i atakami z sieci. Specjalne moduły odpowiadają za bezpieczeństwo podczas korzystania z portali społecznościowych i bankowości elektronicznej. Stały dostęp do pomocy technicznej oferowany jest w wygodnej formie czatu lub telefonu. Funkcja DeepGuard 5 to z kolei zaawansowana ochrona luk bezpieczeństwa w oprogramowaniu. Ochrona zdalna umożliwia zlokalizowanie skradzionego laptopa, a także zabezpieczenie danych, które się na nim znajdują.

Cena: 145 zł / 239 zł (na 1 rok dla jednego stanowiska / na 2 lata dla trzech stanowisk) / bezpłatna wersja 30-dniowa

Liczba stanowisk: 1,3 (dla subskrypcji rocznej) / 3 (dla subskrypcji dwuletniej)

Wydawca: F-Secure

Rozmiar: wymaga 800 MB przestrzeni dyskowej

Link: f-secure.com

G Data InternetSecurity 2014

Kolejny w naszym zestawieniu produkt - tym razem niemieckiego producenta - wyróżniają dwie szczególne cechy: prostota obsługi oraz innowacyjna funkcja Active Hybrid Protection, wykorzystująca technologię CloseGap, która na bieżąco wykrywa luki bezpieczeństwa w oprogramowaniu i zamyka do nich dostęp potencjalnym hakerom. Funkcja AutostartManager przyspiesza uruchamianie systemu operacyjnego, a skanowanie w trybie bezczynności będzie dla użytkownika niezauważalne. G Data InternetSecurity 2014 jest także polecany przez graczy - dzięki funkcji "cichego" firewalla i braku wyskakujących powiadomień, nic nie będzie przeszkadzało podczas uruchamiania aplikacji pełnoekranowych. Baza złośliwego oprogramowania aktualizowana jest co godzinę, dlatego nie musimy obawiać się najnowszych wirusów, robaków czy trojanów.

Cena: 149,95 zł / 240,47 zł / 319,80 zł (licencja na 1/2/3 lata dla jednego stanowiska) / bezpłatna wersja 30-dniowa

Liczba stanowisk: 1-25

Wydawca: G Data Software AG

Rozmiar: 399 MB

Link: gdata.pl

Norton Internet Security 2014

Norton Internet Security to pełna ochrona przed wirusami, szkodliwym oprogramowaniem, spamem, kradzieżą tożsamości i innymi zagrożeniami, czyhającymi w sieci. Program posiada cały szereg unikalnych modułów, dbających o bezpieczeństwo poszczególnych sfer użytkowania komputera. Warto wymienić niektóre z nich. Technologia Insight identyfikuje zagrożenia na podstawie raportów od ponad 175 mln użytkowników z całego świata. Usługa Safe Web blokuje dostęp do niebezpiecznych stron, a także filtruje tablicę Facebooka w poszukiwaniu podejrzanych odnośników. Dzięki funkcja mapowania i monitorowania sieci mamy podgląd wszystkich urządzeń, podpiętych do sieci lokalnej, a także możliwość zablokowania dostępu do naszego routera sąsiadom "pożyczającym" nasz sygnał internetowy. Aktualizacje baz danych odbywają się w trybie "dyskretnym" co 5-15 minut, przez co nie przeszkadzają użytkownikowi w pracy i nie zapychają łącza internetowego. Norton Internet Security wspiera oszczędzanie energii w urządzeniach przenośnych, czekając z mniej ważnymi działaniami na podłączenie laptopa czy tabletu do ładowania. Program oferuje bezpłatne wsparcie techniczne poprzez czat lub telefon.

Cena: 179 zł / 314,99 zł (licencja na 1/2 lata dla jednego stanowiska) / bezpłatna wersja 30-dniowa

Liczba stanowisk: 1

Wydawca: Symantec Corporation

Rozmiar: wymaga 300 MB przestrzeni dyskowej

Link: pl.norton.com

Panda Internet Security 2014

Jest to narzędzie, opierające się na "kolektywnej inteligencji" - aplikacja działa w technologii chmury. Panda Internet Security zapewnia wszelkie niezbędne narzędzia do ochrony komputera przed zagrożeniami: wirusami, spyware, malware, rootkitami, próbami wyłudzenia informacji i tożsamości, atakami hakerów oraz spamem. Funkcja TruPrevent analizuje zachowania uruchomionych usług, blokując wszelkie zagrożenia. Panda pozwala w bezstresowy i maksymalnie przejrzysty sposób zarządzać bezpieczeństwem naszego komputera i sieci domowej. Wsparcie techniczne Pandy dostępne jest 24 godziny na dobę, 365 dni w roku za pośrednictwem poczty e-mail i sieci web.

Cena: 174 zł / 297 zł / 389 zł (licencja na 1/2/3 lata)

Liczba stanowisk: 1, 3, 5, 10

Wydawca: Panda Security

Rozmiar: 275 MB

Link: pandasecurity.com

Avira Internet Security 2014

Avira pozwoli zapomnieć o wirusach, trojanach, phishingu, śmieciowych e-mailach, spyware i malware - wszelkim złośliwym czy szpiegującym oprogramowaniu. Program współdziała także z tabletami i telefonami (posiada wsparcie dla smartfonów z Androidem) i umożliwia wykonanie kopii zapasowych tych urządzeń. Avira działa w tle, skanując w czasie rzeczywistym protokoły WWW i POP3/SMTP, zapewniając bezpieczeństwo podczas przeglądania Internetu, użytkowania poczty e-mail i korzystania z usług bankowości elektronicznej. Skanowane są również wszystkie otwierane przez użytkownika pliki. Baza wirusów działa w chmurze i jest stale aktualizowana. Program charakteryzuje się szybkim działaniem i optymalną wydajnością - nie trzeba się martwić o zużycie zasobów procesora czy pamięci RAM.

Cena: 150 zł / 225 zł / 300 zł (na 1/2/3 lata dla jednego stanowiska) / bezpłatna wersja 30-dniowa

Liczba stanowisk: 1, 3, 5

Wydawca: Avira GmbH

Rozmiar: 134 MB

Link: avira.com

Titanium Maximum Security 2014

Titanium Maximum Security zapewnia ochronę systemu podczas wszelkich działań w Internecie. Program zabezpiecza przed szkodliwym oprogramowaniem, kradzieżą danych i tożsamości, blokuje niebezpieczne strony w sieci (już w trakcie ich wyszukiwania), a także posiada wsparcie dla serwisów społecznościowych Facebook, Google+ i Twitter. Aplikacja nie wymaga mocnego komputera - nie obciąża swoją pracą zasobów systemowych. Titanium Maximum Security został nagrodzony w zeszłorocznym rankingu NSS Labs w kategoriach "Najlepsze wskaźniki wykrycia phishingu" oraz "Najszybsze zabezpieczenie przed nowymi zagrożeniami internetowymi". Dodatkowym atutem jest 5GB miejsca w chmurze do wykorzystania. Program nie posiada wbudowanego firewalla, dlatego warto skorzystać z zewnętrznej aplikacji tego typu.

Cena: 122,50 zł / 162,50 zł (licencja na 1/2 lata dla 3 stanowisk) / darmowa wersja próbna

Liczba stanowisk: 3, 5, 10

Wydawca: Trend Micro

Rozmiar: wymaga 500 MB przestrzeni dyskowej

Link: trendmicro.pl


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Aplikacje dla Windows 8

Komentarze

 • Volt 22:48 04.02.2014

  pojawiły się w zestawieniu jakieś dziwne programy typu escan a nie ma: - AVG Internet Security (obecnie testuję wersję próbną i działa swietnie na W8.1) - Avast Internet Security (też świetnie działało poza blokowaniem Google Earth) - Comodo Internet Security (jedyny chyba bezpłatny pakiet IS)

 • PiotrSz 10:54 05.02.2014

  Czy zauważyliście ile te antywirusy potrzebują miejsca na dysku ??? Już 400-500 MB u co poniektórych jest jak dla mnie masakrą ale może mi ktoś wytłumaczy po co BitDefenderowi 2.8 GB przestrzeni dyskowej ??? Pozdrawiam

 • Ja 12:29 05.02.2014

  Od wielu lat korzystam z Eset i ani myślę go zmieniać... może to kwestia przyzwyczajenia..

 • jw 17:47 05.02.2014

  A gdzie AVG. Lekki i jest też wersja darmowa.

 • Adam Myszkowski 23:23 05.02.2014

  AVG odpadł ze względu na przeciętne noty w kategorii "Protection" w AV Test. W zestawieniu koncentrowaliśmy się na najskuteczniejszych programach pod tym względem, gdyż o ile wpływ na komputery, czy zakres użyteczności mogą być sprawą wtórną, o tyle w pierwszej kolejności skuteczność w zapewnianiu bezpieczeństwa była dla nas kluczowym kryterium.

 • Nazir 09:37 08.02.2014

  Od pewnego czasu obserwuję jak to się plasuje w tych testach i dochodzę do wniosku że jedna wielka ściema , kto więcej da kasy na reklamę tak mu wyniki plasują wyżej . Ceny też w MM/Saturn o 50% niższe niż tutaj podane , ale spotkałem się z tym dziwnym zwyczajem że w realu market można kupić taniej a w necie opcja tylko elektroniczna i wychodzi najdrożej :( Przestałem korzystać z NIS i innych bzdur zamulaczy a tylko mam firmowy od MS Windows Defender na win8.1 i jestem zadowolony . Pozdrawiam myślących :)

 • Laati 11:00 25.03.2014

  Dobrze sprawuje się Gdata. Przy niskim obciążeniu PC zapewnia pełną ochronę od wirusów i innych zagrożeń.

 • 2man 18:17 08.05.2014

  Obecnie wirusy stanowią około 1% zagrożeń, chyba. Reszta to innego rodzaju malware. I tu się zaczyna problem. Antivirus w tradycyjnym tego znaczeniu, to za mało, niestety. To musi być coś dużo więcej. I od tego właśnie są te pakiety typ IS. Który lepszy, płatny czy darmowy, taki czy inny? Każdy jest dobry, byleby nie zostawić systemu bez ochrony. Bo bez ochrony, to tak jakby dać złodziejowi klucz.

Skomentuj

Autor