Menu kategorii
 • Najlepsze pakiety chroniące Windows 8

  Najlepsze pakiety chroniące Windows 8

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:00
  04.02.2014
  26827 wyświetleń

  Witamy w kolejnej odsłonie naszego cyklu poświęconemu najlepszym aplikacjom dla systemu Windows 8.1. Tym razem skupimy się na antywirusach, a dokładniej - na kompleksowych pakietach bezpieczeństwa, zapewniających pełną ochronę komputera. Minęły już bowiem czasy, gdy osobno musieliśmy zadbać o instalację programu antywirusowego, oddzielnie o firewalla a w trzeciej aplikacji znajdowały się funkcje np. zapewniające bezpieczne przechowywanie haseł do wszelakich stron internetowych. Popularnych "antywirusów" jest wiele - my wybraliśmy 10 najlepszych. Wszystkie z nich uzyskały certyfikat renomowanego, niezależnego instytutu AV Test, zajmującego się bezpieczeństwem komputerowym. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki antywirus jest dla Ciebie najlepszy, nasz przegląd z pewnością pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

  Nasze propozycje:

  Bitdefender Internet Security

  Oprócz wszystkich niezbędnych funkcji ochrony komputera, Bitdefender posiada również kilka unikalnych dodatków. Dwukierunkowy firewall skutecznie zablokuje ataki hakerów z użyciem exploitów. Bitdefender Safepay otwiera strony, związane z e-bankowością w osobnej, bezpiecznej przeglądarce. Z kolei technologia USB Immunizer zabezpiecza przed szkodliwym oprogramowaniem każdy podłączany pendrive. Search Advisor informuje o potencjalnym zagrożeniu już z poziomu wyszukiwarki internetowej. Niszczarka plików wykasuje poufne dane, by nie pozostał po nich ślad na dysku fizycznym komputera. Jeżeli nie lubimy ciągle wyskakujących powiadomień, aplikacja może działać w tle, samodzielnie i w inteligentny sposób blokując wszelkie zagrożenia. Ogólne skanowane naszych zasobów również działa w tle, kiedy komputer pozostaje dłużej bezczynny, co pozwala odciążyć procesor. Pakiet oferuje najkorzystniejszy stosunek skuteczności do ceny przy niewielkim obciążeniu pracy komputera. Zdobył także najwyższe oceny w teście AV Test.

  Cena: 79 zł (dostępna tylko licencja na 1 rok)

  Liczba stanowisk: 1, 3

  Wydawca: SOFTWIN

  Rozmiar: wymaga 2.8 GB przestrzeni dyskowej

  Link: bitdefender.pl

  Kaspersky InternetSecurity 2014

  Kaspersky InternetSecurity 2014 to profesjonalny i wszechstronny pakiet, zapewniający pełne bezpieczeństwo komputera. Program chroni przed wszelkim złośliwym oprogramowaniem a także atakami hakerów. Pobierane i otwierane pliki, strony www oraz poczta e-mail są skanowane w czasie rzeczywistym. Firewall skutecznie odpiera ataki, wykorzystujące luki bezpieczeństwa w oprogramowaniu czy sniffing. Funkcja "Bezpieczne pieniądze" chroni naszą aktywność, związaną z e-bankowością i zakupami w Internecie. Funkcja klawiatury wirtualnej zabezpiecza przed potencjalnymi keyloggerami. Warto też dodać, że Kaspersky od lat cieszy się renomą jednego z najlepszych antywirusów pod względem analizy heurystycznej. Oznacza to, że wszelka podejrzana aktywność jest w inteligentny sposób rozpoznawana i blokowana, nawet jeśli nie znalazła się jeszcze w oficjalnych bazach zagrożeń. Kaspersky współpracuje z przeglądarkami internetowymi, blokując niebezpieczne strony w sieci. Dodatkowo program posiada rozszerzony moduł kontroli rodzicielskiej, dzięki czemu można zablokować swoim pociechom dostęp do określonych treści, stron, a nawet komunikatorów. Jego skuteczność a także małe wykorzystanie zasobów systemowych stawiają go w ścisłej czołówce testu AV Test. Jest droższy od Bitdefender Internet Security, niemniej również możemy go z czystym sumieniem polecić.

  Cena: 159 zł / 259 zł (licencja na 1/2 lata dla dwóch stanowisk) / bezpłatna wersja 30-dniowa

  Liczba stanowisk: 2, 3, 5, 10

  Wydawca: Kaspersky Lab

  Rozmiar: około 480 MB

  Link: kaspersky.pl

  eScan Internet Security Suite 14.0

  eScan Internet Security Suite jest kompleksowym pakietem bezpieczeństwa. Program łączy wszystkie cechy programu antywirusowego z funkcjami ochrony przed phishingiem, exploitami, spamem, rootkitami, spyware i malware. Wbudowany firewall rejestruje ruch przychodzący i wychodzący, zabezpieczając komputer przed atakami hakerów. Program posiada wbudowany moduł pomocy zdalnej (ERS), który umożliwia uzyskanie pomocy od inżynierów eScan. Możemy także wyłączyć powiadomienia w trakcie uruchamiania aplikacji pełnoekranowych, dzięki czemu wyskakujące okienka nie przeszkodzą nam np. w oglądaniu filmu. W trakcie korzystania z "zasobożernych" aplikacji czy gier, eScan przełącza się w tryb "niskiego priorytetu", odciążając moc obliczeniową komputera.

  Cena: 149 zł / 239 zł / 289 zł (na 1/2/3 lata dla jednego stanowiska / bezpłatna wersja 30-dniowa

  Liczba stanowisk: 1, 2, 3, 5

  Wydawca: MicroWorld

  Rozmiar: wymaga 500 MB przestrzeni dyskowej

  Link: escanav.com.pl

  ESET Smart Security 7.0

  ESET znany jest z legendarnego antywirusa NOD32. Ponad 25 lat rozwoju programu to z pewnością spore doświadczenie, które zaowocowało stworzeniem pakietu Smart Security. Aplikacja posiada wszystkie niezbędne moduły wszechstronnego centrum bezpieczeństwa: antywirus, antyspyware, antyspam, antyphishing, firewall, skaner pamięci, blokada exploitów, ochrona przed lukami w protokołach sieciowych, a także skaner Facebooka i Twittera. Rozbudowana kontrola rodzicielska pozwoli określić, jakiego typu treści zostaną zablokowane. Ciekawym zabezpieczeniem jest Anti-Theft, który w przypadku kradzieży laptopa czy tabletu lokalizuje utracone urządzenie na mapie i pozwala komunikować się ze "znalazcą" w celu nakłonienia do zwroty zguby.

  Cena: 170,97 zł / 256,46 zł / 341,94 zł (na 1/2/3 lata dla jednego stanowiska) / bezpłatna wersja 30-dniowa

  Liczba stanowisk: do 99, powyżej - cena licencji negocjowana indywidualnie

  Wydawca: ESET, spol. s r.o.

  Rozmiar: wymaga 400 MB przestrzeni dyskowej

  Link: eset.pl

  F-Secure Internet Security 2014

  F-Secure Internet Security 2014 to pełnoprawny pakiet bezpieczeństwa. Program chroni zarówno przed wirusami, szkodliwym i złośliwym oprogramowaniem, jak i atakami z sieci. Specjalne moduły odpowiadają za bezpieczeństwo podczas korzystania z portali społecznościowych i bankowości elektronicznej. Stały dostęp do pomocy technicznej oferowany jest w wygodnej formie czatu lub telefonu. Funkcja DeepGuard 5 to z kolei zaawansowana ochrona luk bezpieczeństwa w oprogramowaniu. Ochrona zdalna umożliwia zlokalizowanie skradzionego laptopa, a także zabezpieczenie danych, które się na nim znajdują.

  Cena: 145 zł / 239 zł (na 1 rok dla jednego stanowiska / na 2 lata dla trzech stanowisk) / bezpłatna wersja 30-dniowa

  Liczba stanowisk: 1,3 (dla subskrypcji rocznej) / 3 (dla subskrypcji dwuletniej)

  Wydawca: F-Secure

  Rozmiar: wymaga 800 MB przestrzeni dyskowej

  Link: f-secure.com

  G Data InternetSecurity 2014

  Kolejny w naszym zestawieniu produkt - tym razem niemieckiego producenta - wyróżniają dwie szczególne cechy: prostota obsługi oraz innowacyjna funkcja Active Hybrid Protection, wykorzystująca technologię CloseGap, która na bieżąco wykrywa luki bezpieczeństwa w oprogramowaniu i zamyka do nich dostęp potencjalnym hakerom. Funkcja AutostartManager przyspiesza uruchamianie systemu operacyjnego, a skanowanie w trybie bezczynności będzie dla użytkownika niezauważalne. G Data InternetSecurity 2014 jest także polecany przez graczy - dzięki funkcji "cichego" firewalla i braku wyskakujących powiadomień, nic nie będzie przeszkadzało podczas uruchamiania aplikacji pełnoekranowych. Baza złośliwego oprogramowania aktualizowana jest co godzinę, dlatego nie musimy obawiać się najnowszych wirusów, robaków czy trojanów.

  Cena: 149,95 zł / 240,47 zł / 319,80 zł (licencja na 1/2/3 lata dla jednego stanowiska) / bezpłatna wersja 30-dniowa

  Liczba stanowisk: 1-25

  Wydawca: G Data Software AG

  Rozmiar: 399 MB

  Link: gdata.pl

  Norton Internet Security 2014

  Norton Internet Security to pełna ochrona przed wirusami, szkodliwym oprogramowaniem, spamem, kradzieżą tożsamości i innymi zagrożeniami, czyhającymi w sieci. Program posiada cały szereg unikalnych modułów, dbających o bezpieczeństwo poszczególnych sfer użytkowania komputera. Warto wymienić niektóre z nich. Technologia Insight identyfikuje zagrożenia na podstawie raportów od ponad 175 mln użytkowników z całego świata. Usługa Safe Web blokuje dostęp do niebezpiecznych stron, a także filtruje tablicę Facebooka w poszukiwaniu podejrzanych odnośników. Dzięki funkcja mapowania i monitorowania sieci mamy podgląd wszystkich urządzeń, podpiętych do sieci lokalnej, a także możliwość zablokowania dostępu do naszego routera sąsiadom "pożyczającym" nasz sygnał internetowy. Aktualizacje baz danych odbywają się w trybie "dyskretnym" co 5-15 minut, przez co nie przeszkadzają użytkownikowi w pracy i nie zapychają łącza internetowego. Norton Internet Security wspiera oszczędzanie energii w urządzeniach przenośnych, czekając z mniej ważnymi działaniami na podłączenie laptopa czy tabletu do ładowania. Program oferuje bezpłatne wsparcie techniczne poprzez czat lub telefon.

  Cena: 179 zł / 314,99 zł (licencja na 1/2 lata dla jednego stanowiska) / bezpłatna wersja 30-dniowa

  Liczba stanowisk: 1

  Wydawca: Symantec Corporation

  Rozmiar: wymaga 300 MB przestrzeni dyskowej

  Link: pl.norton.com

  Panda Internet Security 2014

  Jest to narzędzie, opierające się na "kolektywnej inteligencji" - aplikacja działa w technologii chmury. Panda Internet Security zapewnia wszelkie niezbędne narzędzia do ochrony komputera przed zagrożeniami: wirusami, spyware, malware, rootkitami, próbami wyłudzenia informacji i tożsamości, atakami hakerów oraz spamem. Funkcja TruPrevent analizuje zachowania uruchomionych usług, blokując wszelkie zagrożenia. Panda pozwala w bezstresowy i maksymalnie przejrzysty sposób zarządzać bezpieczeństwem naszego komputera i sieci domowej. Wsparcie techniczne Pandy dostępne jest 24 godziny na dobę, 365 dni w roku za pośrednictwem poczty e-mail i sieci web.

  Cena: 174 zł / 297 zł / 389 zł (licencja na 1/2/3 lata)

  Liczba stanowisk: 1, 3, 5, 10

  Wydawca: Panda Security

  Rozmiar: 275 MB

  Link: pandasecurity.com

  Avira Internet Security 2014

  Avira pozwoli zapomnieć o wirusach, trojanach, phishingu, śmieciowych e-mailach, spyware i malware - wszelkim złośliwym czy szpiegującym oprogramowaniu. Program współdziała także z tabletami i telefonami (posiada wsparcie dla smartfonów z Androidem) i umożliwia wykonanie kopii zapasowych tych urządzeń. Avira działa w tle, skanując w czasie rzeczywistym protokoły WWW i POP3/SMTP, zapewniając bezpieczeństwo podczas przeglądania Internetu, użytkowania poczty e-mail i korzystania z usług bankowości elektronicznej. Skanowane są również wszystkie otwierane przez użytkownika pliki. Baza wirusów działa w chmurze i jest stale aktualizowana. Program charakteryzuje się szybkim działaniem i optymalną wydajnością - nie trzeba się martwić o zużycie zasobów procesora czy pamięci RAM.

  Cena: 150 zł / 225 zł / 300 zł (na 1/2/3 lata dla jednego stanowiska) / bezpłatna wersja 30-dniowa

  Liczba stanowisk: 1, 3, 5

  Wydawca: Avira GmbH

  Rozmiar: 134 MB

  Link: avira.com

  Titanium Maximum Security 2014

  Titanium Maximum Security zapewnia ochronę systemu podczas wszelkich działań w Internecie. Program zabezpiecza przed szkodliwym oprogramowaniem, kradzieżą danych i tożsamości, blokuje niebezpieczne strony w sieci (już w trakcie ich wyszukiwania), a także posiada wsparcie dla serwisów społecznościowych Facebook, Google+ i Twitter. Aplikacja nie wymaga mocnego komputera - nie obciąża swoją pracą zasobów systemowych. Titanium Maximum Security został nagrodzony w zeszłorocznym rankingu NSS Labs w kategoriach "Najlepsze wskaźniki wykrycia phishingu" oraz "Najszybsze zabezpieczenie przed nowymi zagrożeniami internetowymi". Dodatkowym atutem jest 5GB miejsca w chmurze do wykorzystania. Program nie posiada wbudowanego firewalla, dlatego warto skorzystać z zewnętrznej aplikacji tego typu.

  Cena: 122,50 zł / 162,50 zł (licencja na 1/2 lata dla 3 stanowisk) / darmowa wersja próbna

  Liczba stanowisk: 3, 5, 10

  Wydawca: Trend Micro

  Rozmiar: wymaga 500 MB przestrzeni dyskowej

  Link: trendmicro.pl


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Aplikacje dla Windows 8