Menu kategorii
 • Najlepsze aplikacje Windows 8 dla wielbicieli sportu - cz. 1

  Najlepsze aplikacje Windows 8 dla wielbicieli sportu - cz. 1

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:00
  02.03.2014
  5750 wyświetleń

  Sport to zdrowie, ale też pasja. Zarówno aktywni miłośnicy sportu, jak też fani wnikliwie śledzący mecze ulubionych drużyn, nie będą zawiedzeni. W dzisiejszym zestawieniu wzięliśmy pod lupę 10 najciekawszych aplikacji sportowych. Tradycyjnie już postawiliśmy na różnorodność, by zaproponować naszym czytelnikom pełen zakres sportowych emocji - od najświeższych informacji ze świata sportu, przez szczegółowe zestawienia godne menedżerów piłkarskich, kończąc na kompleksowych centrach zarządzania treningiem, dietą i zdrowiem. Zapraszamy do lektury!

  BallStrike

  Zabawa rodem z konsolowego podwórka? Dzięki BallStrike to możliwe! Aplikacja wykorzystuje kamerkę internetową, która niczym czujnik Kinect śledzi ruchy użytkownika, a ten na ekranie widzi swoją postać w rozszerzonej rzeczywistości. Do zadania gracza należy rozbijanie pojawiających się kolejno piłek, za co przyznawane są punkty. Aplikacja mierzy też nasz czas i spalone kalorie. Wszystko to z przymrużeniem oka, którego brakuje w niejednej poważnej pozycji treningowej. Jak to wygląda w praktyce? Można zobaczyć w serwisie YouTube.

  Cena: darmowa (płatne poziomy dodatkowe)

  Wydawca: GPS Tuner Kft.

  Rozmiar: 33,9 MB

  Link: Windows Store


  Bing Sport

  Bing sport pozwala śledzić najświeższe doniesienia ze świata sportu. Wiadomości sportowe z zakresu każdej dyscypliny, najnowsze wyniki i szczegóły meczów, planowane rozgrywki, harmonogramy ligowe i drużynowe, tabele ligowe, szczegółowe statystyki drużyn czy konkretnych zawodników - wszystko to jest w zasięgu ręki. Dzięki funkcji przypinania możemy śledzić na bieżąco doniesienia o danym zawodniku, drużynie czy dyscyplinie. Oprócz tego aplikacja zawiera prawie 100 wyselekcjonowanych odnośników do najlepszych witryn sportowych w sieci. Bing sport posiada interfejs w postaci dynamicznych kafelków. Każdy z nagłówków można kliknąć, by rozwinąć temat lub przejść do szczegółowych informacji.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Microsoft Corporation

  Rozmiar: 6,9 MB

  Link: Windows Store


  Bodeefit

  Ze sprzętem lub bez. W domu, hotelu, parku czy klubie fitness - Bodeefit pomoże dobrać zestaw ćwiczeń i kontrolować nasze postępy. Do wyboru mamy kilkadziesiąt zestawów ćwiczeń wraz z instruktażem na różne partie ciała. Aplikacja mierzy czas, liczbę powtórzeń, średni czas, poświęcany na ćwiczenia i liczbę ukończonych treningów. Pewnym standardem w aplikacjach sportowych stała się motywacja użytkownika - i tu Bodeefit doskonale spełnia to zadanie. Dość rozbudowany system punktacji wynagradza użytkownika gwiazdkami, które dołączają do kolekcji. W każdej chwili możemy sprawdzić nasz stan gwiazdek oraz statystyki procentowe wykonanych programów treningowych, a rezultatami możemy się pochwalić przed znajomymi.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Think Big Partners

  Rozmiar: 11 MB

  Link: Windows Store


  ESPN FC

  Tym razem coś dla zapalonych fanów piłki nożnej. ESPN FC to informacje, wyniki na żywo, terminarze, tabele i profile, dotyczące wszystkich lig i zawodów z całego świata - wszystko podane w estetyczny i przejrzysty sposób. Aplikacja udostępnia także zdjęcia i filmy z najnowszych wydarzeń, profile graczy i drużyn. Ważną funkcją jest "My Teams" - dzięki niej jesteśmy na bieżąco z ulubionymi drużynami i to nie tylko z poziomu samej aplikacji. Dynamiczne kafelki możemy przypiąć do ekranu startowego, by otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym.

  Cena: darmowa

  Wydawca: ESPN

  Rozmiar: 0,9 MB

  Link: Windows Store


  Gym Guide

  Gym Guide to największa w Sklepie Windows encyklopedia ćwiczeń - jest ich ponad 800! Zestawy zostały skategoryzowane dla 15 partii mięśni. Każde ćwiczenie opatrzone jest instruktażem wideo, zdjęciami i wyjaśnieniami krok-po-kroku w formie tekstu. Wszystkie zdjęcia, nagrania i komentarze pochodzą z profesjonalnego serwisu sportowego bodybuilding.com. Aplikacja wyróżnia się przejrzystym interfejsem i ładną kolorystyką.

  Cena: darmowa

  Wydawca: gregorysl

  Rozmiar: 2,1 MB

  Link: Windows Store


  HealthVault

  HealthVault to kompleksowa baza danych, dotyczących aktywności fizycznych, diety i zdrowia. Powiązane ze sobą funkcje mierzą kalorie, wagę, wartości odżywcze spożywanych posiłków, cholesterol, dawki przyjmowanych witamin, suplementów i składników odżywczych. Wszystko to następnie możemy przeglądać w formie wykresów, tabel i zestawień, wyznaczać cele i obserwować postępy. W rzeczywistości jest to solidnie rozbudowana aplikacja, pozwalająca na zarządzanie wszystkim, co dotyczy zdrowia, odżywiania i kondycji. Do aplikacji zalogujemy się przez konto Microsoft, identyfikator Facebook lub OpenID.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Microsoft Corporation

  Rozmiar: 1,9 MB

  Link: Windows Store


  PlayUp

  PlayUp - Where Sport Gets Social to zdecydowany must-have dla wszystkich fanów sportu. Aplikacja oferuje dostęp do statystyk i punktacji ponad 55 tysięcy rozgrywek z całego świata, posegregowanych według dyscyplin - na żywo i na wyciągnięcie ręki. Jest w czym wybierać. Do tego najświeższe doniesienia ze świata sportu, wideo-relacje i zdjęcia, sportowe stacje radiowe, ekskluzywne materiały, komentarze fanów, zawodników i drużyn.

  Cena: darmowa

  Wydawca: PlayUp

  Rozmiar: 2,8 MB

  Link: Windows Store


  Sport.pl LIVE

  Prezentujemy w pełni polską aplikację - Sport.pl LIVE. Znajdziemy tam informacje sportowe z kraju i świata, setki transmisji na żywo miesięcznie, czytnik Facebooka i Twittera, a także błyskawiczny dostęp do treści serwisu Sport.pl. Program pozwala śledzić wybrane rozgrywki dzięki pełnemu terminarzowi wydarzeń sportowych z możliwością ustawienia powiadomień. To także wyniki na żywo, relacje i społeczność, skupiona wokół serwisu. Sport.pl LIVE transmitował ostatnią olimpiadę w Soczi, a już za kilka miesięcy dzięki aplikacji obejrzymy na żywo Mundial 2014.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Agora SA

  Rozmiar: 4,3 MB

  Link: Windows Store


  Tile LiveScore

  Tile LiveScore to aplikacja dla fanów futbolu, która pozwala śledzić wyniki wszystkich głównych lig europejskich: Serie A, Premier League, Liga Polska, Bundesliga, Ligue, Europa League i Liga Mistrzów UEFA. Szczegółowe profile, tabele i terminarze, zawierające informacje o składach i najważniejszych statystykach meczów, pozwalają na dogłębną analizę przebiegu rozgrywek i ich wyników. Ciekawą funkcją jest możliwość przypięcia danego meczu w formie dynamicznego kafelka do ekranu Start i śledzenie wyników na żywo. Użytkownik może dodać drużyny do ulubionych, by otrzymywać powiadomienia o nadchodzących meczach i innych wydarzeniach. Aplikacja posiada wsparcie dla siedmiu języków, w tym dla języka polskiego.

  Cena: darmowa

  Wydawca: MCNDEV

  Rozmiar: 14,5 MB

  Link: Windows Store


  Zdrowie i kondycja Bing

  Tej aplikacji nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Zdrowie i kondycja Bing to pełna kontrola nad zdrowiem, dietą, treningiem i samopoczuciem. Monitor diety zawiera ponad 100 000 produktów, z których możemy ułożyć jadłospis, liczyć kalorie, ustalić ich docelową ilość i mierzyć ich spalanie. Aplikacja pomoże w wyborze odpowiedniej diety i zapozna użytkownika z jej zaletami i potencjalnym ryzkiem stosowania. Monitor ćwiczeń pozwala na zarządzanie treningami, których w sumie do wyboru jest ponad 300. Gdy dodamy do tego 900 ćwiczeń pilates i pozycji jogi wraz z instruktażem wideo i opisami, uzyskamy jedną z największych baz treningowych na PC. Plany treningowe dostosowane są do osiągnięcia konkretnych celów, poziomu trudności, płci i czasu trwania. Dodatkowo aplikacja zawiera bazę informacji o ciele człowieka, którego model możemy oglądać w 3D, sprawdzając objawy różnorodnych dolegliwości.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Microsoft Corporation

  Rozmiar: 5,4 MB

  Link: Windows Store  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Aplikacje dla Windows 8