Menu kategorii
 • Najlepsze aplikacje Windows 8 dla wielbicieli muzyki - cz. 1

  Najlepsze aplikacje Windows 8 dla wielbicieli muzyki - cz. 1

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:00
  27.02.2014
  17765 wyświetleń

  Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego cyklu o najlepszych aplikacjach dla Windows 8. Dziś pod lupę weźmiemy programy muzyczne, odtwarzacze mp3, serwisy radiowe i streamingowe z wielkimi bazami artystów, utworów oraz informacjami ze świata muzyki, aplikacje wyszukujące teksty i identyfikujące utwory z nagrań oraz wiele innych. Jak zwykle z pokaźnych zbiorów Sklepu Windows wybraliśmy dla Was 10, najlepszych naszym zdaniem aplikacji. Każdy fan muzyki znajdzie coś dla siebie!

  8tracks radio

  8tracks dostarcza najlepszej muzyki, dopasowanej do gustu, czasu i miejsca. Ponad milion playlist, wyszukiwarka po tagach, gatunkach muzycznych i tematach pozwalają wybrać muzykę, dopasowaną do naszych potrzeb. Lubisz deep house, dubstep, indie rocka, jazz lub punk? Potrzebujesz muzyki do nauki, do snu czy na imprezę? Chcesz odkryć coś nowego? 8tracks oferuje listy odtwarzania wszystkich gatunków, układane przez miłośników muzyki z całego świata. Aplikacja jest w pełni darmowa i pozbawiona reklam audio. Program jest również zintegrowany z serwisami YouTube i SoundCloud.

  Cena: darmowa

  Wydawca: 8tracks

  Rozmiar: 0,8 MB

  Link: Windows Store


  Clouder!

  Clouder! to klient jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowo-muzycznych. Chodzi oczywiście o Soundcloud. Aplikacja pozwala przesłuchiwać, pobierać i komentować miliony utworów wszystkich gatunków muzycznych. Swoje utwory zamieszcza w serwisie zarówno społeczność undergroundowych twórców, jak również popularni artyści. Każdy kanał możemy subskrybować, by zawsze być na bieżąco, komentować i dodawać do ulubionych. Możemy wrzucać także swoje utwory lub sety. Do serwisu zalogujemy się używając konta SoundCloud lub Facebook.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Nicollet Fabien

  Rozmiar: 0,1 MB

  Link: Windows Store


  Jamendo

  Aplikacja przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom muzyki niezależnej. Jamendo oferuje dostęp do 400 000 utworów ponad 30 000 artystów, które można legalnie i bezpłatnie pobrać, przesłuchać i utworzyć playlisty. By znaleźć interesujących nas wykonawców lub gatunek muzyki wystarczy wpisać frazę w wyszukiwarce lub skorzystać z chmury tagów. Dodatkowo do dyspozycji mamy listę Top Charts oraz radio. Do istniejącej już bazy możemy dodawać nowych artystów i ich utwory.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Jamendo

  Rozmiar: 0,4 MB

  Link: Windows Store


  MusiXmatch

  MusiXmatch to wieloplatformowa baza tekstów piosenek i wirtualne karaoke. Aplikacja posiada w bazie 7 milionów tekstów w 32 językach. Teksty dopasowywane są automatycznie do odtwarzanego utworu. Program posiada również funkcję rozpoznawania dźwięku - przykładając mikrofon do radia lub TV funkcja MusicID znajdzie utwór w bazie i wyświetli jego tekst. Program posiada zintegrowany odtwarzacz muzyki, a funkcja karaoke z pełnoekranowymi wizualizacjami artystów prezentuje się ładnie i przejrzyście.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Musixmatch

  Rozmiar: 5,7 MB

  Link: Windows Store


  OpenFM

  OpenFM jest największą internetową platformą radiową w Polsce. Ponad 80 stacji zapewnia szeroki wybór muzyki dla wszystkich - od TOP20 imprezowych hitów, przebojów MTV i Vivy, trance'u, house'u, disco-polo, przez hip-hop, rock, metal, blues, alternatywny rock, reggae, drum'n'bass, na dubstepie, jazzie, muzyce klasycznej i odgłosach natury kończąc. Są również kanały tematyczne z muzyką "dla dzieci", "do pracy", "we dwoje", "fitness" itp. Wiele wyspecjalizowanych stacji dedykowanych jest wąskim zagadnieniom: hip-hop z Warszawy, polska alternatywa, lata 80', 100% Dżem, 100% Grabaż, 100% O.S.T.R czy 100% Michael Jackson. Poszczególne stacje możemy dodawać do ulubionych. Aplikacja OpenFM oparta jest na przejrzystym interfejsie "dynamicznych" kafelków.

  Cena: darmowa

  Wydawca: GG Network S.A.

  Rozmiar: 0,3 MB

  Link: Windows Store


  Shazam

  Shazam to wielozadaniowy identyfikator muzyki. Wystarczy skierować mikrofon w stronę telewizora lub radia, a program rozpozna utwór, a następnie umożliwi jego przesłuchanie, pobranie lub kupienie, a także wyświetli tekst piosenki. Aplikacja posiada wsparcie dla serwisów Windows Live, Facebook oraz Twitter, na których użytkownik może udostępniać wyszukane utwory i tagi. Shazam to również biografie artystów i recenzje odtwarzanych albumów. Aplikacja jest zintegrowana z serwisem YouTube, dzięki czemu pozwala na wygodne oglądanie teledysków i koncertów.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Shazam Entertainment Ltd

  Rozmiar: 2,2 MB

  Link: Windows Store


  TuneIn Radio

  TuneIn Radio to jeden z największych serwisów radiowych w Internecie. Do wyboru mamy ponad 60 000 stacji radiowych i 2 miliony kanałów na żądanie. Wymienienie choćby części tego, co znajdziemy w serwisie, trwało by niesamowicie długo, więc powiemy krótko - jest tu praktycznie wszystko. Każdy wielbiciel muzyki znajdzie coś dla siebie, niezależnie czy poszukuje tylko tła do codziennych aktywności, czy interesuje się najbardziej niszowymi projektami. Wybór jest ogromny. Interesującą nas muzykę łatwo znajdziemy dzięki wyszukiwarce słownej, wyszukiwarce tagów i propozycjom najpopularniejszych kanałów. Z pomocą przychodzą też kategorie: lokalne stacje, muzyka, wiadomości, sport i stacje w poszczególnych językach.

  Cena: darmowa

  Wydawca: TuneIn

  Rozmiar: 5,7 MB

  Link: Windows Store


  VEVO

  Kolejną aplikacją w naszym zestawieniu jest oficjalny klient najpopularniejszego dostawcy teledysków - VEVO. Katalog serwisu zawiera ponad 75 000 teledysków 21 000 artystów. Zdecydowana większość z nich dostępna jest w jakości Full HD. VEVO to również całodobowa transmisja koncertów na żywo i codzienne, ekskluzywne premiery nowych klipów. Aplikacja posiada wyszukiwarkę zintegrowaną z systemem rekomendacji, dzięki czemu teledyski dobierane są według kryteriów podobieństwa i nie musimy się martwić samodzielnym przełączaniem pomiędzy kolejnymi utworami - jednak oczywiście taka opcja również jest dostępna.

  Cena: darmowa

  Wydawca: VEVO LLC

  Rozmiar: 1,6 MB

  Link: Windows Store


  WiMP

  WiMP jest serwisem streamingowym, który oferuje nielimitowany dostęp do bazy ponad 20 milionów utworów i całych albumów. Możemy tworzyć własne listy odtwarzania, a następnie zapisywać je i udostępniać znajomym. Zespół utalentowanych redaktorów muzycznych WiMP dostarcza codziennych informacji ze świata muzyki a także tworzy rekomendacje. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie i słuchanie całych albumów, poszczególnych utworów, nowości i tematycznych playlist oraz dzielenie się wrażeniami ze znajomymi. Istnieje możliwość integracji WiMP z usługą Windows Play To.

  Cena: darmowa

  Wydawca: WiMP Music

  Rozmiar: 1,3 MB

  Link: Windows Store


  Muzyka (Xbox Music)

  Xbox Music to pełnoprawny odtwarzacz mp3 i spadkobierca dobrze znanego Zune. Możemy zarządzać i słuchać własnych zbiorów muzyki z dysku twardego lub skorzystać z radia i biblioteki Xbox Music z milionami utworów. Albumów i pojedynczych utworów możemy słuchać strumieniowo lub kupić je bezpośrednio z poziomu aplikacji i ściągnąć na dysk. Aplikacja pozwala przeglądać biografie, zdjęcia i informacje o artystach, tworzyć własne playlisty i odkrywać nową muzykę na podstawie tagów lub rekomendacji. Program potrafi wygenerować listę odtwarzania na podstawie systemu powiązań - podobieństwa artystów, gatunków, kraju pochodzenia itd. Do Xbox Music można łatwo zaimportować bibliotekę z iTunes. Aplikacja jest ostatnio prężnie rozwijana, a jej twórcy zapowiedzieli kolejne nowości - tym razem chodzi o zaawansowany system wyszukiwania, korzystający z treści na stronach internetowych, które Xbox Music będzie rozpoznawał i tworzył na ich podstawie playlisty.

  Cena: darmowa

  Wydawca: Microsoft Corporation

  Rozmiar: 9,1 MB

  Link: Windows Store  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Aplikacje dla Windows 8