Najczęściej zadawane pytania dotyczące Windows XP Media Center Edition 2005

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Windows XP Media Center Edition 2005

Autor: Marek Wojtyna

Opublikowano: 10/23/2005, 12:00 AM

Liczba odsłon: 39264

Aktywacja produktu Windows Media Center (do góry)

Gdy próbuję dokonać aktywacji Media Center za pośrednictwem "Windows Product Activation" (Aktywacja Produktu Windows), proces nie kończy się powodzeniem. Jak mogę poprawnie aktywować Media Center PC?

Znany jest problem aktywacji systemu Windows XP Media Center Edition 2005 za pośrednictwem "Windows Product Activation". System może wielokrotnie pytać o klucz produktu, pomimo tego, że wpisaliśmy go poprawnie. Jeśli kilkakrotnie wprowadziłeś poprawny klucz a mimo to nie możesz zalogować się do systemu i właściwie z niego korzystać pobierz aktualizację z witryny Windows Update. Jeżeli problem nie został usunięty prosimy, skontaktuj się ze swoim dostawcą sprzętu.

Aktualizacja Media Center (do góry)

Jak rozpoznam aktualizacje dla Windows Media Center na witrynie Windows Update? (do góry)

Myślą przewodnią Windows Update jest prostota z jaką aktualizujemy swój komputer. Witryna samodzielnie dobierze i zaktualizuje oprogramowanie. Jeśli zaś jesteś zainteresowany listą uaktualnień, które pojawiły się dla systemu Windows XP Media Center Edition 2005 odnajdziesz ją na stronie  http://www.centrumxp.pl/download/update/.

Jaki jest najlepszy sposób na aktualizację oprogramowania Media Center?

Wszystkie aktualizacje znajdziesz w witrynie WindowsUpdate. Wszystkie aktualizacje krytyczne powinieneś zainstalować na swoim Media Center PC. Na stronie znajdują się również aktualizacje, które nie są konieczne, dlatego przeczytaj szczegóły każdej z pozycji i zdecyduj się na uaktualnienia najbardziej odpowiadające Twojemu komputerowi Media Center.

Czym są dodatki "Microsoft Power Toys" dla systemu Media center?

"Microsoft Power Toys" dla systemu Windowsws XP Media Center Edition 2005 to zestaw programów, które przygotowali programiści po tym jak Media Center został wprowadzony na rynek. Są one zaprojektowane po to by uwydatnić wszystkie zalety Media Center i zapewnić użytkownikowi wspaniałą zabawę podczas korzystania z komputera. Zestaw "Microsoft Power Toys" nie jest jeszcze w pełni zintegrowany i kompatybilny z oprogramowaniem Media Center, dlatego też nie jest jeszcze dołączany do docelowego produktu jakim jest Windows XP Media Center 2005. W tej chwili są dostępne trzy takie programy: Media Center Solitaire (Pasjans), Alarm Clock (budzik) oraz Playlist Editor (edytor list odtwarzania multimediów).  Możesz odnaleźć wyżej wymieniony zestaw i pobrać go na stronie: http://www.centrumxp.pl/WindowsXPMediaCenter/16,1,kategoria,Pliki.aspx Istnieją również programy typu "Power Toys" dla systemu Windows XP ale nie są one zaprojektowane specjalnie dla Media Center.  Być może wiele z nich współpracuje z Media Center. Możesz je odnaleźć na stronie: http://www.centrumxp.pl/Programy/

Zdalny Pulpit w Media Center (do góry)

Czy mogę uzyskać dostęp do komputera Media Center za pośrednictwem protokołu Zdalny Pulpit?

Tak, Media Center w systemie Windows XP Media Center Edition 2005 pozwala na podłączenie Zdalnego Pulpitu. Takie połączenie umożliwia dostęp do zdjęć, przeglądanie "Przewodnika", oraz planowanie nagrań TV. Jednak kiedy używasz tego trybu, niektóre funkcje Media Center są wyłączone. Odtwarzanie nagrań TV oraz efekty specjalne w interfejsie użytkownika są również niedostępne.  

Rozszerzenia Media Center (do góry)

Jakie rodzaje dodatków są obecnie dostępne dla Media center? Gdzie mogę je odnaleźć?

Serwisy partnerskie i aplikacje rozszerzające możliwości Media Center zostaną opublikowane po polskiej premierze Windows XP Media Center 2005.

Czym jest dział W centrum uwagi?

W centrum uwagi to nowy dział oferujący usługi internetowych serwisów informacyjnych i rozrywki. Możliwe jest dodawanie własnych, wybranych serwisów. Dostawcy oferują wiele ciekawych pozycji, które bardzo łatwo zainstalować w naszym Media Center. Więcej informacji będzie dostępnych po polskiej premierze Windows XP Media Center 2005.

Radio (do góry)

Jakie formy odbioru radiowego oferuje Media Center?

Windows XP Media Center Edition 2005 oferuje dwie formy odbierania sygnału radiowego - za pośrednictwem anteny FM oraz Internetu. Radio FM wymaga tunera radiowego zdolnego odbierać sygnał radiowy, natomiast radio internetowe wymaga połączenia z siecią Internet. Jeśli posiadasz antenę FM podłączoną do komputera Media Center lub masz zaprogramowaną internetową stacje radiową możesz słuchać radia wybierając opcję "Radio" w głównym menu Media Center.

Jak mogę słuchać internetowych stacji radiowych za pośrednictwem Media Center?

Jest kilka sposobów na odbierania sygnału radiowego za pośrednictwem Internetu przez Media Center. Możesz uzyskać dostęp do sygnału radiowego dzięki oprogramowaniu oferowanym przez dostawców w dziale W centrum uwagi lub dziale Więcej Programów. Alternatywnie, możesz w programie Windows Media Player dodać stacje radiową (kompatybilną z Windows Media Player) i odbierać sygnał w dziale "Muzyka". Niektórzy dostawcy oprogramowania oferują aplikacje, stworzone specjalnie dla Media Center,  służące do odbierania sygnału internetowych stacji radiowych. 

Wideo (do góry)

Jaki może być powód niepoprawnego działania funkcji szybkiego przewijania w niektórych moich klipach video?

Wszystko zależy od tego jakiego formatu video jest wybrany klip. W niektórych Media Center nie obsługuje funkcji szybkiego przewijania. Jeśli próbujesz poruszać się po pliku wideo i funkcja ta nie jest poprawna, wykorzystaj przyciski przesuń do przodu i przesuń w tył, które powinny działać właściwie. Pamiętaj, iż poprawne działanie funkcji szybkiego przewijania nie zależy od typu pliku, lecz od formatu video wybranego elementu. Na podstawie rozszerzenia pliku nie jesteś w stanie określić jego formatu video. Czasami zdarza się, że pliki o tym samym rozszerzeniu (np. *.avi) posiadają inny format video.     

Muzyka (do góry)

Czasami gdy odtwarzam muzykę w programie Media Center, nie wyświetla się okładka albumu. Jak mogę to naprawić?

Media Center próbuje wyświetlić okładkę albumu szukając obrazka (*.jpg) w folderze zawierającym odtwarzany album. Jeśli na ekranie nie ukazuje się obraz oznacza to, że plik *.jpg nie jest dostępny. W celu naprawy zainstaluj na swoim komputerze Windows Media Player 10 i pozwól mu zreorganizować Twoje zbiory muzyczne. Jeśli informacje o utworze i albumie są dostępne Windows Media Player za pośrednictwem internetowej bazy automatycznie zaktualizuje listę utworów, posegreguje w foldery oraz każdemu albumowi przyporządkuje informacje o płycie i okładkę albumu. Alternatywnie, możesz samodzielnie dodać okładkę albumu. Musisz się upewnić, że Twoje utwory muzyczne są posegregowane w foldery według albumów. Do wybranego folderu dodajesz brakujący obrazek *.jpg. Musisz pamiętać, iż rozmiar pliku nie może być większy niż 200KB. Windows Media Player 10 możesz pobrać ze strony: http://www.centrumxp.pl/WindowsMediaPlayer/.

Co może być powodem pojawienia się komunikatu "Nie znaleziono pliku" kiedy próbuję włączyć listę zawierającą ostatnio odtwarzane utwory?

Jeśli jeden z ostatnio odtwarzanych utworów, który znajduje się na liście, został przeniesiony od czasu gdy odtwarzałeś go ostatnim razem, to Media Center nie jest w stanie zlokalizować go i wyświetla komunikat "Nie znaleziono pliku". W celu usunięcia problemu musisz własnoręcznie wskazać programowi nową ścieżkę dostępu do tego pliku.

Telewizja w Media Center - usuwanie problemów

Dotychczas oglądałem i nagrywałem telewizję bez żadnych przeszkód. Teraz jednak pojawia się błąd gdy próbuję włączyć i oglądać TV. Co mogło spowodować taki błąd?

Oglądanie telewizji za pomocą Media Center wymaga zainstalowanego dekodera MPEG (znanego również jako dekoder DVD). Jeśli Twoje oprogramowanie MPEG przestało być dostępne z jakichkolwiek przyczyn to podczas uruchamiania TV pojawi się "błąd wideo". Powodem tego może być odinstalowanie dekodera MPEG lub posiadanie wersji trial, której ważność juz wygasła. Sprawdź czy Twój dekoder działa poprawnie. Jeśli nie, to napraw oprogramowanie MPEG. 

Kontrola rodzicielska (do góry)

Ustawienia mojej "Kontroli Rodzicielskiej" nie pozwalają na oglądanie programów TV, które zostały zaklasyfikowane powyżej pewnego poziomu. Jednak programy zaznaczone w "Przewodniku", jako sklasyfikowane wysoko, są wciąż odtwarzane. Jak mogę temu zapobiec?

Media Center używa klasyfikatoraszacowań (rating) zaproponowanych przez stacje telewizyjne. Na tej podstawie zezwala lub blokuję możliwość oglądania Twoim dzieciom określonych programów zgodnie z ustawieniami "Kontroli Rodzicielskiej". Jednakże, informacje na temat oceny danego programu zawarte w "Przewodniku" są pobierane z internetowej bazy i wyświetlane wyłącznie w celach informacyjnych. W niektórych przypadkach zdarza się, że oszacowanie programu w "Przewodniku" różni się od oszacowania przez stację telewizyjną. Jeśli uważasz, że ocena stacji telewizyjnej jest nieprawidłowa, skontaktuj się z władzami odpowiedniej stacji TV.

Przewodnik po programach telewizyjnych (do góry)

Czy pobierana jest opłata za aktualizację "Przewodnika"?

Nie, korzystanie z "Przewodnika" jest zupełnie darmowe.

Czy Media Center wymaga danych zawartych w "Przewodniku"? Jak funkcjonuje bez tych danych?

Media Center nie wymaga danych "Przewodnika". Jednakże, jego funkcjonalność będzie w takim wypadku ograniczona. Nie będą dostępne informacje o oglądanym programie telewizyjnym. Ponadto będziesz zobowiązany do ręcznego ustawienia czasu rejestrowania obrazu ze stacji TV. Funkcja nagrywania określonego programu przez podanie, tylko i wyłącznie, jego nazwy będzie niedostępna.        

Media Center nie aktualizuje automatycznie danych "Przewodnika". Co może być powodem?

Media Center pozwala na dwa typy aktualizacji informacji zawartych w przewodniku. Są one zależne od rodzaju naszego połączenia z siecią Internet. W celu konfiguracji wybieramy przycisk "Ustawienia" w głównym menu. Następnie przechodzimy do "Główne", "Połączenie Internetowe" i ustalamy rodzaj połączenia komputera z siecią Internet. Stałe łącze lub połączenie modemowe. Jeśli wskazaliśmy stałe łącze, Media Center automatycznie będzie aktualizował dane w "Przewodniku". Jeśli zaś, nie posiadasz połączenia stałego będziesz musiał samodzielnie aktualizować "Przewodnik". Pamiętaj aby zaktualizować dane przynajmniej raz na dwa tygodnie.

Kiedy próbuję zaktualizować dane "Przewodnika" pojawia mi się komunikat: "Błąd pobierania. Aktualizacja zakończona niepowodzeniem". Sprawdziłem ustawienia połączenia internetowego - działa poprawnie. Jakie mogą być powody występowania tego błędu?

Sprawdź ustawienia daty i godziny w swoim komputerze. Jeśli data i godzina nie są ustawione  Media Center może mieć problemy z ustanowieniem połączenia z serwerem, na którym znajdują się aktualizacje "Przewodnika".

Czy mogę zmienić liczbę dni, mówiącą na jaki okres zostanie zaktualizowana baza "Przewodnika"?

Nie. Media Center zawsze pobiera informacje, które wykorzystuje przez 14 kolejnych dni.

Czy mogę zmienić częstotliwość automatycznych aktualizacji "Przewodnika"?

Jeśli ustawione są aktualizacje automatyczne nie możesz zmieniać częstotliwości pobierania danych do "Przewodnika".

Czasami gdy aktualizuję "Przewodnik", nowe odcinki seriali nie pojawiają się na liście odcinków serialowych do nagrania . Uniemożliwia mi to właściwe nagrywanie serii. Jak mogę otrzymać poprawną listę  odcinków serialowych do nagrania?

Znane są przypadki, kiedy Media Center niewłaściwie uaktualnia listę odcinków do nagrania po pobraniu danych "Przewodnika". Problem ten jest naprawiony przez aktualizacje krytyczną KB815487. Jest ona dostępna na stronach Windows Update.

Nagrywanie na DVD (do góry)

Czy mogę nagrywać płyty DVD kompatybilne ze standardowymi odtwarzaczami DVD?

Tak. Firma Sonic Solution oferuje kilka programów pozwalających na taki właśnie zapis. Sonic MyDVD 4 Media Center Edition, Sonic MyDVD wersja 5 i wyższe oraz program Sonic PrimeTime umożliwiają nagrywanie programów TV, zarejestrowanych przez Media Center, na płyty DVD, które poźniej możemy odtworzyć w standardowym odtwarzaczu DVD. Tylko niechronione pliki mogą zostać zapisane na płyty DVD w taki właśnie sposób. Zawartości chronione nie mogę być zapisywane na płycie DVD, którą później umieścimy w domowym odtwarzaczu płyt DVD. Aby dowiedzieć się więcej o zawartościach chronionych przeczytaj punkt [14]. Aby uzyskać więcej informacji na temat Sonic MyDVD, odwiedź witryny: http://www.sonic.com/products/mydvd/default.asp. W celu uzyskania informacji na temat Sonic PrimeTime odwiedź stronę: http://www.sonic.com/products/primetime/default.asp. Oczekujemy, iż pozostała część dostawców oprogramowania  również umożliwi nagrywanie DVR-MS w swoich produktach.

Jak mogę odczytać zawartość płyty DVD, którą wcześniej nagrałem przy pomocy Media Center

Po prostu włóż dysk DVD do napędu Media Center PC. System rozpozna dostępne nagrania telewizyjne na tym nośniku i umieści je na liście nagranych programów TV. Pamiętaj, iż chronione zawartości nie są widoczne dla Media Center.

Odtwarzanie nagranych plików TV (do góry)

Czy mogę użyć innej aplikacji gdy chcę odtworzyć nagrane pliki TV?

Tak. Zaktualizuj swój komputer poprawką KB810243 (oprogramowanie DirectShow dla nagranych plików TV przy pomocy Windows XP Media Center Edition 2005). Element ten możesz pobrać korzystając z witryny Windows Update. Zainstalowanie tej aktualizacji oraz programu Windows Media Player 10 pozwoli Ci na odtwarzanie plików TV zarejestrowanych przez Windows Media Center w odtwarzaczu multimedialnym Windows Media Player 10. Program Windows Media Player 10 możesz pobrać ze strony: http://www.centrumxp.pl/WindowsMediaPlayer/. (Aktualizacja umożliwi oprogramowaniu DirectShow zezwolenie na odtwarzanie plików DVR-MS, tak więc DirectShow pozwoli uczyni w przyszłości wszystkie odtwarzacze zintegrowanymi z formatem DVR-MS. Pamiętaj wciąż, iż zawartości chronione mogą być odtwarzane tylko na tym komputerze z Windows XP Media Center, który zarejestrował nagranie.

Czy mogę odtworzyć zapisany plik TV na innym komputerze PC?

Tak, jeśli tylko wspomniany komputer posiada aplikacje odtwarzającą pliki DVR-MS.

Magazynowanie plików TV i kopie zapasowe (do góry)

Jak mogę utworzyć kopię zapasową nagrań telewizyjnych?

Każde nagranie jest zapisywane jako odrębny plik i możemy zrobić kopię zapasową wybranego elementu przy pomocy jakiegokolwiek mechanizmu tworzenia kopii zapasowych. Domyślnie nagrania są przechowywane w folderze C:\Documents and Settings\All Users\Documents\Recorded TV (jeśli tylko zainstalowałeś Windows na dysku C:\). Jeśli zmieniłeś dysk, na którym maja być magazynowane nagrania TV pliki te będą przechowywane w miejscu, które wskazałeś (np. D:\recorded TV). Możesz ponadto zrobić kopie zapasową nagranej zawartości wypalając plik na płytę DVD.

Czy mogę przechowywać nagrane pliki TV w folderach innych niż domyślny?

Tak, ale wymaga to zaawansowanej wiedzy na temat rejestru systemu Windows oraz korzystania z edytora rejestru. UWAGA: Bądź ostrożny kiedy dokonujesz edytowania rejestru. Zmiany jakie wprowadzisz mogą zniszczyć Twój system operacyjny. Jest bardzo wymagane, abyś uczynił kopię zapasową rejestru przed dokonywaniem jakichkolwiek zmian. Nagrywarka Media Center może być skonfigurowana tak aby przeszukiwała foldery  celu odnalezienia plików TV. Jest to możliwe dzięki kluczowi, znajdującemu się w rejestrze, który nakazuje nagrywarce Media Center przeszukiwanie folderów innych niż ustawiony obecnie folder składowania rejestrowanych plików TV: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Media Center\Service\Recording\WatchedFolders = REG_MULTI_SZ "<ścieżka1> <ścieżka2>" Ten klucz i jego wartość jest generowany wtedy gdy zmieniłeś wcześniej lokalizację zapisu plików TV. Na przykład, jeśli początkowo był to dysk C:\ a Ty zmieniłeś go na D:\ , Media center doda folder z dysku C:\ do listy śledzonych folderów. Wtedy nagrywarka Media Center przeszukuje poprzedni docelowy folder i sprawdza czy nie zostały usunięte lub czy nie zostały dodane jakieś elementy. Wszystko po to, by nasza biblioteka TV była zaktualizowana. Jeśli zaś nigdy wcześniej nie zmieniałeś docelowego folderu zapisu nagrywanych plików TV klucz ten nie będzie istniał. Aby dodać swoje własne foldery do listy przeszukiwanych lokalizacji, użyj edytora rejestru Windows w celu dodania wartości  w wyżej wymienionym kluczu. Jeśli jednak juz istnieje, jedyne co musisz zrobić to dodać ścieżkę dostępu do folderu, który pragniesz umieścić na liście. Na przykład C:\Ulubione Programy lub C:\Documents and Settings\All Users\Moje Dokumenty\TV   UWAGA: Jeśli dokonasz zmian w rejestrze musisz zrestartować komputer w celu zauważenia efektów.       

Zawartość chroniona - nagrywanie TV (do góry)

Co to jest zawartość chroniona i jak operuje nią Media Center?

Stacje telewizyjne mogą stosować zabezpieczenie przeciwko kopiowaniu nagranych programów TV poprzez dodawanie flagi zawartości chronionej. Jeśli Media Center wykryje znak wartości chronionej podczas nagrywania, to nie będzie można później skopiować zarejestrowanego pliku TV.  

Czy chronione pliki TV mogą być odtwarzane na innym komputerze?

Nie. Chronione pliki mogą być wyłącznie odtwarzane na komputerze, który je zarejestrował.

Czy pliki nie objęte ochroną mogą być oglądane na innym komputerze?

Tak, jeśli tylko wspomniany komputer posiada zdolność do odtwarzania plików DVR-MS (zarówno za pomocą Media Center jak i pozostałych odtwarzaczy z oprogramowaniem DirectShow takich jak Windows Media Player 10).

Czy pliki o chronionej zawartości mogą być odtwarzane na tym samym komputerze Media Center przy pomocy Windows Media Player 10 lub innych odtwarzaczy umożliwiających obsługę DirectShow?

Chronione zawartości mogą być odtwarzane wyłącznie za pośrednictwem Media Center na komputerze, który zarejestrował nagranie TV.

Format nagrywanych plików TV (do góry)

Do jakiego formatu Media Center zapisuje nagrania TV?

Media Center używa nowego systemu zapisu plików DVR-MS. Jest to połączenie MPEG2 z metadanymi (pozwala on na zapisywanie w docelowym pliku informacji dotyczących nagrania). 

Czy mogę zmienić docelowy format zapisu w Media Center?

Nie, Media Center jest przystosowany do zapisu nagrań TV wyłącznie w formacie DVR-MS. Microsoft prowadzi aktualnie rozmowy z dostawcami oprogramowania PC, w celu dodania systemu kompresji DVR-MS do ich produktów.

Czy pliki generowane przez Media Center mogą być konwertowane do innych formatów video?

Nie ma obecnie możliwości przekonwertowania pliku DVR-MS do innego formatu video. Microsoft prowadzi aktualnie rozmowy z dostawcami oprogramowania PC, w celu dodania systemu kompresji DVR-MS do ich produktów. Możliwe, że można przekonwertować format DVR-MS na inny, kompatybilny z programem Windows Movie Maker, ale ten proces nie jest jeszcze zatwierdzony i nie zawsze daje pozytywny efekt.   

Czy mogę edytować nagrane pliki TV?

W chwili obecnej nie ma możliwości edytowania plików DVR-MS (formatu docelowego nagrań TV). Microsoft prowadzi aktualnie rozmowy z dostawcami oprogramowania PC, w celu dodania systemu kompresji DVR-MS do ich produktów. Możliwe, że można przekonwertować format DVR-MS na inny, kompatybilny z programem Windows Movie Maker, ale ten proces nie jest jeszcze zatwierdzony i nie zawsze daje pozytywny efekt (zobacz punkt [15.5]).

Czy program Windows Movie Maker jest kompatybilny z formatem Media Center (DVR-MS)?

W tej chwili program Windows Movie Maker nie jest kompatybilny i nie obsługuje formatu DVR-MS.  Możliwe jest przekonwertowanie tego typu plików do innego formatu, który można otwierać i edytować przy pomocy Windows Movie Maker. Pamiętaj, iż proces ten nie jest jeszcze zatwierdzony i nie zawsze daje pozytywny efekt.

Ile przestrzeni dyskowej zabierają nagrania rejestrowane za pośrednictwem Media Center?

Media Center posiada cztery poziomy jakości nagrywanych programów telewizyjnych. W kolejności od najsłabszego Fair, Good, Better oraz Best. Oto zestawienie wielkości plików zarejestrowanych z różną jakością (dane w gigabajtach na godzinę nagrania): Fair - 1.0 GB/H;  Good - 2.0GB/H;  Better - 2.5 GB/H;  Best - 3.0 GB/H.

Co przedstawiają liczby na końcu nazwy rejestrowanych przez Media Center plików TV?

Liczby na końcu nazwy rejestrowanych przez Media Center plików TV reprezentują datę oraz godzinę nagrania. Na przykład, 1_17_2003_2_30_0 oznacza że nagrania dokonano 17-go stycznia 2003-go roku o godzinie 2:30:00.

Rejestrowanie plików TV (do góry)

Czy mogę nagrywać kilka programów jednocześnie lub jeden program oglądać a drugi nagrywać w tym samym czasie?

Media Center jest wyposażony w pojedynczy tuner telewizyjny, dlatego też jest możliwe śledzenie wyłącznie jednego kanału na żywo (zarówno nagrywanego czy oglądanego na żywo).

Czy mogę oglądać nagrany wcześniej program TV, gdy Media Center rejestruje kolejny plik TV?

Tak, ponieważ te czynności wymagają od komputera posiadania wyłącznie pojedynczego tunera telewizyjnego śledzącego na żywo tylko jeden kanał TV. Wcześniej nagrany program TV jest przechowywany na dysku i odtwarzając go nie korzystamy z tunera telewizyjnego.

Sprzęt (do góry)

Czy mogę zakupić dodatkowe elementy kontroli zdalnej (pilot, klawiatura bezprzewodowa i inne)?

W tej sprawie prosimy kontaktować się ze swoim dostawcą komputera, w celu uzyskania dokładnych informacji.

Czy mogę wykorzystać pilot Media Center do zdalnej obsługi innych urządzeń?

Pilot Media center jest zaprojektowany wyłącznie do zdalnej kontroli i poruszania się po Media Center.

Właśnie zainstalowałem oprogramowanie Microsoft IntelliType dla mojej klawiatury. Niektóre przyciski na pilocie Media Center nie funkcjonują właściwie? Jak mogę to naprawić?

Niektóre, starsze wersje oprogramowania Microsoft IntelliType mogą powodować, iż przyciski na pilocie Media Center nie funkcjonują poprawnie. Możesz temu zaradzić instalując na swoim komputerze Media Center nowsze oprogramowanie Microsoft IntelliType (w wersji 2.21 lub wyższej). Najnowsza wersja oprogramowania Microsoft IntelliType jest dostępna na stronie http://www.centrumxp.pl/Sterowniki/. Jeśli zaś posiadasz najnowsza wersję programu a przyciski na pilocie wciąż nie działają właściwie, upewnij się, że nie zmieniłeś funkcji opcjonalnych klawiszy zainstalowanej klawiatury. Znane są bowiem przypadki, iż takie zmiany mogą utrudniać właściwe działanie kontroli zdalnej Media Center.   

Tuner Satelitarny i Windows Media Center (do góry)

Czy mogę używać Media Center w połączeniu z tunerem satelitarnym lub telewizja kablową?

Tak, Media center akceptuje połączenia Coax i S-Video (połączenie z tunerami satelitarnymi i cyfrową telewizją kablową). Media Center posiada ponadto "Przewodnik" telewizyjny dla stacji satelitarnych. Zatem Media Center współpracuje z  tunerami satelitarnymi jak i cyfrową telewizją kablową tak samo jak w przypadku zwykłej anteny. 

Dostępność Windows XP Media Center Edition 2005 (do góry)

W jaki sposób mogę zakupić Windows XP Media Center Ediiton 2005?

Od pażdzienika 2005 system Windows XP Media Center Edition 2005 jest dostępny wyłącznie z nowymi komputerami PC (OEM), za pośrednictwem sprzedawców detalicznych.

Gdzie mogę odnaleźć więcej informacji na temat Windows XP Media Center Edition 2005?

Informacji na temat Windows XP Media Center Edition 2005 prosimy szukać na stronie: http://www.centrumxp.pl/WindowsXPMediaCenter/.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia