Na budżetowego Surface Duo 2 jeszcze poczekamy

Na budżetowego Surface Duo 2 jeszcze poczekamy

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
21:01
18.07.2022
439 wyświetleń

Microsoft nawet oficjalnie o tym nie mówił, ale na rynek miał trafić Surface Duo 2 w konfiguracji plasującej go w segmencie mid-range. Miał być mniej wydajny od flagowca, ale jednocześnie znacznie tańszy. Miał trafić, bo ostatecznie nie trafi i gdyby nie spostrzegawczość redakcji Windows Central, prawdopodobnie mało kto by się o tym dowiedział.

Urządzenie Surface Duo 2 o nazwie kodowej Cronos i handlowej Dev Unit pojawiło się na listingu serwisu eBay.com. Szczegóły, a zwłaszcza specyfikacja techniczna, nie są znane. Na karcie produktu znaleziono jedynie kilka kiepskiej jakości zdjęć, ale i na tej podstawie udało się coś wywnioskować.

Surface Duo 2 Cronos Dev Unit

Budżetowa wersja Surface Duo 2 ma mniejszą sekcję kamery na obudowie, a sama obudowa jest nieco bardziej zaokrąglona, posiada matowe wykończenie i spłaszczony wyświetlacz, pozbawiony dodatkowej belki powiadomień. Urządzenie wygląda na wykonane całkowicie z plastiku. Takie kosmetyczne zmiany miały zapewnić niższą cenę.

Redakcja Windows Central, powołując się na swoje źródła, podaje, że za wydajność Surface Duo 2 Cronos miał odpowiadać średniej klasy procesor Qualcomm SoC, a z tyłu miały być dostępne tylko dwie kamery. Dla porównania – flagowy Surface Duo 2 posiada procesor Snapdragon 888 SoC, trzy kamery z tyłu obudowy, zaokrąglony obszar roboczy na 90 Hz wyświetlaczu wraz z dodatkowym panelem powiadomień, a zewnętrzna obudowana wykonana jest z plastiku i szkła.

Windows Central dodaje, że Microsoft wycofał się z produkcji budżetowego Surface Duo 2 pod koniec 2021 roku. Oficjalnie nie wiadomo dlaczego, ale można podejrzewać, że firma chce, aby flagowe urządzenie bardziej zadomowiło się na rynku i dopiero wtedy wydać tańszą model. Pojawienie się jakichkolwiek informacji o Surface Duo 2 Cronos w sieci świadczy jedynie o tym, że Microsoft faktycznie myśli o takim ruchu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/hardware/laptops/canceled-mid-range-surface-duo-leaks-with-dual-camera-array-and-plastic-exterior

Polecamy również w kategorii Surface Duo