Można teraz rozpocząć połączenie Skype z wyszukiwarki Windows 10 i Edge

Można teraz rozpocząć połączenie Skype z wyszukiwarki Windows 10 i Edge

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:07
26.08.2020
1633 wyświetlenia

Microsoft wykupił Skype za 8,5 mld dolarów w 2011 roku — w tym samym, w którym Zoom i Snapchat dopiero zostały założone. W tamtych czasach Skype był głównym sposobem na darmową komunikację głosową wśród konsumentów i firm. Również dla Microsoftu pozostawał topowym komunikatorem aż do nadejścia Teams, który prześcignął dawny pierwowzór pod każdym względem.

Skype jednak nie odchodzi na emeryturę. Co więcej, w ostatnim okresie lockdownu zaliczył nawet znaczący wzrost użycia. Przykładowo w marcu aktywnie korzystało z niego 40 milionów osób dziennie, czyli o 70% więcej niż miesiąc wcześniej. Inaczej maluje się przyszłość Skype dla Firm, który zostanie ostatecznie wycofany 31 lipca 2021 roku, a jego istniejący użytkownicy przejdą do Teams. W sumie ze Skype'a korzysta ponad pół miliarda użytkowników, a miesięcznie — ponad 100 milionów według ostatnich statystyk Microsoftu.

Aby ułatwić użytkownikom nawiązywanie połączeń Skype, Microsoft wprowadza nową funkcjonalność do Edge i systemowej wyszukiwarki w Windows 10. W obu tych miejscach na głównej stronie pojawia się przycisk "Meet Now".

Skype Meet Now

O funkcji tej pisaliśmy już pod koniec marca. Meet Now pozwala wskoczyć bezpośrednio w webowe połączenie Skype, co pozwala szybko i łatwo stworzyć wirtualne spotkanie oraz udostępnić link z zaproszeniem. Co istotne, inni uczestnicy spotkania nie muszą nawet mieć konta Skype, aby dołączyć. Nie jest też niezbędna stacjonarna aplikacja Skype (choć można jej użyć), bowiem do dołączenia wystarczy sama przeglądarka.

Skype Meet Now

Podobnie jak w przypadku innych usług konferencji wideo, Skype Meet zapewnia pakiet typowych możliwości Skype, w tym pozwala udostępniać pliki, tworzyć ankiety i współpracować z uczestnikami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2020/08/26/jump-into-skype-calls-through-windows-search-and-edge/

Polecamy również w kategorii Skype