Minecraft z grafiką NVIDIA RTX na nowym wideo

Minecraft z grafiką NVIDIA RTX na nowym wideo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:06
18.12.2019
3413 wyświetlenia

Microsoft niedawno anulował projekt Super Duper Graphics Pack, który miał zmienić oprawę graficzną Minecrafta nie do poznania. Nie wszystko jednak stracone, bowiem gra wchodzi na nowy poziom realizmu dzięki ray tracingowi. Rękę do tego przykłada Nvidia, producent kart graficznych GeForce RTX. Firma wypuściła właśnie nowy film pokazujący osiągnięcia z udziałem tej technologii.

Jak już kiedyś pisaliśmy, ray tracing wydaje się brakującym ogniwem, które mogłoby w końcu zapewnić fotorealistyczne doświadczenia w grach wideo. Drugim brakującym ogniwem do niedawna był sprzęt, który mógłby temu podołać. Śledzenie promieni w czasie rzeczywistym było w warunkach kart konsumenckich praktycznie niemożliwe, ale zaczęło się to zmieniać za sprawą wspomnianej platformy Nvidia RTX. Ray tracing jest też wspierany w DirectX 12 dla Windows 10. Teraz czas na gry! Jak się one prezentują, możecie zobaczyć poniżej na przykładzie Minecrafta.

Tegorocznej jesieni część graczy została zaproszona do testów Minecrafta z "włączonym RTX", co oznacza nic innego, jak odblokowanie ray tracingu. Ogólna dostępność tego połączenia nastąpić ma w przyszłym roku. Technologia wprowadzi do gry realistyczne efekty świetlne i odbicia. Na filmie można zobaczyć niektóre budowle, które gracze stworzyli w ciągu zaledwie dwóch dni. Obrazuje to, jak szalone są nowe możliwości graficzne z włączonym RTX w porównaniu do klasycznego trybu. Widzimy zatem realistyczne efekty świetlne, w tym cienie kierunkowe, odbicia na wodzie i innych powierzchniach, a także bardziej intensywne kolory.

Nvidia na konferencji GTC 2019 zapowiedziała w sumie sześć gier wykorzystujących RTX. Oprócz Minecrafta są to: Bright Memory: Infinite, Project X, Convallaria, Ring of Elysium, Boundary, F.I.S.T. oraz Xuan-Yuan Sword VII. Oczekuje się, że w przyszłym roku więcej producentów zacznie dodawać opcjonalny ray tracing dla posiadaczy odpowiednich kart graficznych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/gtc-china-2019-ray-tracing-games/

Polecamy również w kategorii Gry