Minecraft świętuje bilion wyświetleń na YouTube

Minecraft świętuje bilion wyświetleń na YouTube

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:57
15.12.2021
2113 wyświetlenia

YouTube poinformował dziś o osiągnięciu niemalże niewyobrażalnego kamienia milowego: filmy powiązane z Minecraftem zostały obejrzane ponad bilion razy. Z tej okazji ukazało się wideo, które do tego biliona dołożyło... kolejne 250 milionów (i to w ciągu kilku godzin, w chwili publikacji tego tekstu). Minecraft już sam w sobie jest niezwykłym fenomenem, a jego obecność na YouTube jest równie ciekawa.

Gdyby każde z tego biliona wyświetleń trwało jedynie sekundę, w sumie wyszłoby z tego ponad 30 tysięcy lat. Gdyby każde wyświetlenie było blokiem Minecrafta o powierzchni 12 cali kwadratowych, można by zbudować stos, który sięgałby od Ziemi do Słońca i z powrotem — zaoszczędzając około siedmiu milionów mil. Tak duży jest jeden bilion wyświetleń. Więc jak się tam dostać? Przyjrzeliśmy się danym. Całe 12 lat codziennego przesyłania i wyświetlania od dziesiątek tysięcy twórców i milionów widzów. I teraz, kiedy już przez to przebrnęliśmy, możemy Ci to pokazać.
— YouTube Culture & Trends

Jak zauważa dostawca platformy, z mariażu Minecrafta i YouTube'a narodziły się całe nowe gatunki wideo. Zawdzięcza się to możliwościom kreatywnym oferowanym przez obie platformy. Na jednym z wykresów możemy przejrzeć ewolucje trendów w tych filmach przez ostatnie 11 lat. Na stronie YouTube Culture & Trends znajduje się też dość obszerna oś czasu z odnotowanymi najważniejszymi kamieniami milowymi.

Minecraft na YouTube - historia

Minecraft to dziś ciągle żywa legenda. Choć gra została wydana w 2011 roku (a publiczna wersja testowa 2 lata wcześniej), tak naprawdę jej złota era ma miejsce właśnie teraz. Jak wylicza YouTube, dobicie do 500 miliardów wyświetleń zabrało grze 8 lat, a drugie tyle miało miejsce już tylko w nieco ponad 2 lata.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.youtube.com/trends/articles/minecraft-trillion/

Polecamy również w kategorii Gry