Minecraft Classic udostępniony za darmo dla przeglądarek

Minecraft Classic udostępniony za darmo dla przeglądarek

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:48
08.05.2019
6923 wyświetlenia

Feel old yet? W tym miesiącu Minecraft świętuje swoje 10 urodziny. Towarzyszą im co najmniej dwie atrakcje. Po pierwsze, będzie to okazją do oficjalnej zapowiedzi Minecraft AR na telefony. Po drugie, już dziś możemy uruchomić w przeglądarce klasyczną wersję gry sprzed dekady. Minecraft Classic swoją prostotą wręcz poraża, ale to przecież nie problem. Fani uwielbiają w końcu testować pierwotne wersje gier nawet po wielu latach, a poza tym... to przecież Minecraft w przeglądarce!

Już za dziesięć dni nasza mała, craftingowa gra będzie miała dziesięć lat! To znaczy, że Minecraft wciąż jest za młody, by kandydować albo głosować na prezydenta, ale wystarczająco dorosły, by wprawić nas w nostalgię przypominającą o starych, dobrych czasach tej gry. Niebezpieczną przenostalgię? Nie, czułą nostalgię, jako że wydajemy Minecraft Classic!

Możecie uruchomić Minecraft Classic w swojej przeglądarce i wkrótce zobaczycie, po co. Mając tylko 32 bloki do budowania, wszystkie oryginalne bugi i interfejs, który może pokochać tylko matka, Minecraft 2009 jest jeszcze bardziej wspaniały, niż to, jakim go pamiętamy!
– Tom Stone, Mojang AB

Minecraft Classic

Jak więc odpalić tego klasyka? Nie ma nic prostszego. Wystarczy udać się na stronę classic.minecraft.net, wpisać nazwę użytkownika i kliknąć Start. To wszystko! Już możemy zacząć zabawę z mocno podstarzałą, ale jakże nostalgiczną wersją kultowego przeboju. Co więcej, jeśli to my rozpoczęliśmy grę i jesteśmy jej gospodarzem, możemy skopiować wygenerowany link (jak na zrzucie ekranu powyżej) i udostępnić go znajomym, by zaprosić maksymalnie 9 przyjaciół do wspólnej zabawy.

Na marginesie i dla kontrastu warto odnotować, że choć Minecraft Classic nowoczesną urodą nie grzeszy, to pod pewnymi względami Minecraft stał się niedawno chyba najbardziej realistyczną grą na świecie, a to za sprawą połączenia Ray-Tracingu z VR. Zresztą zobaczcie sami:


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.minecraft.net/en-us/article/embrace-past-minecraft-classic

Polecamy również w kategorii Gry