Microsoft zaprasza na premierową imprezę Visual Studio 2019

Microsoft zaprasza na premierową imprezę Visual Studio 2019

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:23
14.02.2019
2215 wyświetleń

Visual Studio 2019 zostało oficjalnie zapowiedziane w czerwcu zeszłego roku, w listopadzie Microsoft pokazał jego nowy wygląd, a w grudniu do pobrania udostępniono wersję Preview dla PC i Maców. Wyjście z tej fazy nastąpi już za niecałe 2 miesiące i z tej okazji Microsoft poprowadzi specjalny event.

Niecałe dwa miesiące temu na konferencji Connect(); swoją premierę miało Visual Studio 2019 Preview. W oparciu o wkład użytkowników Microsoft miał je dopracować jeszcze bardziej i teraz jest zdania, że to najlepsze Visual Studio do tej pory. O ostatecznym kształcie nowej wersji kombajnu dla programistów przekonamy się już niedługo, bo jego premiera nastąpi 2 kwietnia 2019 roku i będzie temu towarzyszyć impreza - Visual Studio 2019 Launch Event. Czego mamy się po niej spodziewać?

Visual Studio 2019 Launch Event

Premierowe wydarzenie pozwoli oczywiście dowiedzieć się najważniejszych rzeczy na temat VS 2019 i powiązanych z nim platform oraz usług. Microsoft wiedzę tę podzielił na trzy obszary:

  • Produktywność: czyszczenie kodu jednym kliknięciem, wyszukiwanie w oknach debugowania oraz zintegrowane pull requesty.
  • Nowoczesność: .NET Core 3, międzyplatformowy C++ oraz wsparcie dla Docker i Kubernetes.
  • Innowacyjność: uzupełnianie kodu oparte na AI, współpraca nad kodem w czasie rzeczywistym i debugowanie produkcyjne.

Rzecz jasna na wymienionych wyżej zagadnieniach nie kończy się ani event, ani tym bardziej Visual Studio 2019. Więcej informacji o sesjach (w tym Q&A) Microsoft poda w niedalekiej przyszłości. Już teraz wiadomo, że pierwsza sesja zacznie się o 9 AM czasu pacyficznego (o godzinie 18:00 czasu polskiego) i odbędą się na niej demonstracje i rozmowy zorientowane wokół rozwoju VS 2019, Azure DevOps i GitHub. Tematyka będzie zróżnicowana i znajdą coś dla siebie deweloperzy C#, C++ czy Pythona, a także ci zorientowani na środowiska webowe, desktopowe i chmurowe. Od godziny 19:00 do 23:00 czasu polskiego będą odbywały się sesje Q&A streamowane na żywo, a o 23:00 rozpocznie się Virtual Attendee Party, impreza sponsorowana przez partnerów ekosystemu Vistual Studio.

Wśród prelegentów znajdą się Scott Hanselman, Partner Program Manager w .NET Platform, i Julia Liuson, CVP w Developer Division. Na stronie wydarzenia możecie dodać je do swojego kalendarza i zapisać się do subskrypcji powiadomień mailowych. Z najciekawszymi doniesieniami z wydarzenia zapoznacie się też u nas, na CentrumXP!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/visualstudio/join-us-april-2nd-for-the-launch-of-visual-studio-2019/

Polecamy również w kategorii Visual Studio