Visual Studio 2019 oficjalnie zapowiedziane

Visual Studio 2019 oficjalnie zapowiedziane

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:13
06.06.2018
1 komentarz
999 wyświetleń

Od momentu wydania w marcu zeszłego roku Visual Studio 2017 stało się najpopularniejszym i najbardziej dostępnym (także dla niewidomych deweloperów!) wydaniem VS w historii. W tym czasie otrzymało 7 aktualizacji. Microsoft tymczasem już myśli o kolejnym wydaniu. Dziś padła oficjalna zapowiedź Visual Studio 2019 dla PC. Są też wczesne plany wersji dla komputerów Mac. Czego należy się po tych wydaniach spodziewać?

Visual Studio 2019

Na razie Microsoft przedstawił tylko dość ogólny zarys wydania. Wiemy, że Visual Studio 2019 będzie szybsze, stabilniejsze, bardziej produktywne dla osób pojedynczych i całych zespołów, łatwiejsze w użyciu i łatwiejsze przy rozpoczęciu przygody z samym środowiskiem. "Spodziewajcie się lepszych refaktoringów, lepszej nawigacji, większych możliwości debuggera, szybszego ładowania rozwiązań i szybszych kompilacji" - wymienia John Montgomery, Director of Program Management w Visual Studio. Microsoft zamierza ponadto dalej eksplorować możliwości współpracy deweloperów w czasie rzeczywistym, takie jak Live Share, i możliwości produktywne, takie jak IntelliCode, w którym Visual Studio może używać Azure, by trenować i dostarczać opartej na AI asysty wprost do IDE.

"Naszym celem dla tego nowego wydania będzie uczynienie go prostą, łatwą aktualizacją dla każdego - przykładowo, wersje preview Visual Studio 2019 będą instalowały się tuż obok Visual Studio 2017 i nie będą wymagały większego upgrade'u systemu operacyjnego" - tłumaczy dalej Montgomery. Na razie informacji nie ma zbyt wiele, ale kolejnymi szczegółami Microsoft zamierza się podzielić w nadchodzących miesiącach. Dotyczy to zarówno zawartości VS19, jak i dat poszczególnych faz cyklu życia. Na chwilę obecną, mówiąc wprost, nie ma jeszcze z czego robić wersji preview. Jeśli chcecie pozostawać na bieżąco, aktualnie zapewnić to może Visual Studio 2017 Preview.

Cóż, po tej zapowiedzi spodziewaliśmy się jakichś informacji związanych z pogłębioną integracją z GitHub. Microsoft wspomniał tylko o pracach w obrębie niedawno wykupionej platformy, ale szczegóły pozostają jeszcze tajemnicą. Tak czy inaczej póki co pozostaje nam czekać na harmonogram dla Visual Studio 2019.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.msdn.microsoft.com/visualstudio/2018/06/06/whats-next-for-visual-studio/

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

  • frr 03:17 12.08.2018

    ja chcę wersję ISO !!! bo z tego powodu NADAL używam vs 2015.3 choć mam na pokładzie również vs 2017 i go nie używam więc jak Microsoft chce bym się przesiadł był na vs 2019 to musi dać mi plik iso ! a mnie interesno UWP Xamarin Microsoft Graph a nawet Azure… tylko ja muszę dostać coś podstawowego w wersji pliku iso do czego sobie dalej będę mógł dobierać składniki... głównie potrzebuję pod Win 10 bardziej stabilne i szybsze niż vs 2015.3, na starym netbooku NC 10 nawet mi idzie ! i mogę sobie coś w drodze, w podróży i jest: https://techcheater.com/download-visual-studio-2017-community-iso/ i boję się czy nie ma czegoś doklejonego... więc niech mi Microsoft da !!!

Skomentuj

Autor