Microsoft zapowiada powrót na MWC 2020. Zobaczymy, co nowego w świecie HoloLens

Microsoft zapowiada powrót na MWC 2020. Zobaczymy, co nowego w świecie HoloLens

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:37
30.01.2020
628 wyświetleń

Podczas ubiegłorocznej konferencji Mobile World Congress miała miejsce oficjalna prezentacja HoloLens 2. Microsoft, a jakżeby inaczej, planuje powrót do Barcelony także w tym roku. Gogle rzeczywistości mieszanej, które śmiało można określić cudem techniki, ponownie staną się tematem konferencji, choć prawdopodobnie nie jedynym. Do wydarzenia został jeszcze niecały miesiąc. Co wiadomo już teraz?

Jak ujawnił Tom Warren z The Verge, w tym roku wystąpienie Microsoftu będzie ponownie skoncentrowane na HoloLens, a jednym z prowadzących będzie Alex Kipman. Na scenie pojawi się też Julia White, Corporate Vice President działu Azure, zatem spodziewać się możemy też ogłoszeń związanych z chmurą. W zaproszeniu, które wysyła Microsoft, widnieje już data i czas wydarzenia: niedziela, 23 lutego 2020 r., godzina 17:00 czasu środkowoeuropejskiego, czyli dzień przed oficjalnym startem targów. Na szczęście jest to również nasza strefa czasowa, dlatego oszczędzimy sobie trudu z obliczaniem różnicy godzinowej. 😉

Biorąc pod uwagę, że HoloLens 2 trafił do sprzedaży ledwie dwa miesiące temu, jest mało prawdopodobne, by Microsoft już teraz miał zapowiadać jego następcę. Spodziewamy się bardziej rozwinięcia możliwości obecnej, drugiej generacji. Możliwe, że gigant zaprezentuje wariant HoloLens 2 z łącznością komórkową, której z jakiegoś powodu nie zapewnił w modelu zeszłorocznym, mimo że układ Snapdragon 850 na nią pozwala. Z pewnością zobaczymy też nowe aplikacje i funkcje gogli, szczególnie te połączone z chmurą.

Oczywiście nie ma jeszcze pewności co do dokładnego przebiegu briefingu. Możliwe, że w międzyczasie poznamy więcej szczegółów. O najważniejszych zapowiedziach z konferencji przeczytacie jak zwykle na CentrumXP!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-will-hold-a-press-event-at-this-years-mwc-likely-to-talk-about-hololens

Polecamy również w kategorii HoloLens