Microsoft zapowiada dostępność Azure AD na poziomie 99.99%

Microsoft zapowiada dostępność Azure AD na poziomie 99.99%

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:09
21.12.2020
1817 wyświetleń

Microsoft gwarantuje obecnie dostępność usług uwierzytelniania Azure Active Directory na poziomie minimum 99,9%. Ostatnia aktualizacja SLA (umowy dotyczącej poziomu usług) miała miejsce w czerwcu 2015 roku. Teraz firma zapowiada podniesienie gwarantowanej dostępności do 99,99%. Co to dokładnie oznacza i kiedy to zobowiązanie wejdzie w życie?

Zmiana ta jest efektem znaczącego i wciąż trwającego programu inwestycji w nieustanne podnoszenie poprzeczki dla rezyliencji usług Azure AD. (...) Ponieważ nasze usługi zarządzania tożsamością są zasadnicze dla działania biznesów klientów, rezyliencja i ochrona są i zawsze będą naszym głównym priorytetem. W zeszłym roku widzieliśmy wzrost popytu, gdy firmy przenosiły zasoby robocze online i szkoły umożliwiały naukę z domu — w rzeczywistości niektóre systemy edukacji narodowej przeniosły całe populacje uczniów online z Azure AD. Azure AD służy teraz ponad 400 milionom Monthly Active Users (MAU - aktywnym użytkownikom miesięcznie) i przetwarza dziesiątki miliardów uwierzytelnień każdego dnia. Traktujemy każde z tych żądań uwierzytelnienia jako operacje o znaczeniu krytycznym.

Z rozmów z naszymi klientami dowiedzieliśmy się, że najbardziej krytyczną obietnicą naszej usługi jest zapewnienie, że każdy użytkownik może bez przeszkód zalogować się do aplikacji i usług, których potrzebuje. Aby spełnić tę obietnicę, aktualizujemy definicję dostępności SLA usługi Azure AD, aby objęła jedynie uwierzytelnianie i federację użytkownika (oraz usunięcie funkcji administracyjnych). To skupienie się na krytycznych scenariuszach uwierzytelniania użytkownika łączy się z naszymi inwestycjami inżynieryjnymi w witalne funkcje, które muszą pozostać zdrowe dla klientów biznesowych.

— Nadim Abdo, VP Engineering (Identity), Microsoft

Aby podnieść gwarantowaną dostępność Azure AD, w zeszłym roku Microsoft dokonał szeregu inwestycji w podejście i architekturę. Dzięki nim firmie uda się zagwarantować dostępność usług na poziomie 99,99%. Zobowiązanie ma wejść w życie 1 kwietnia 2021 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/azure-active-directory-identity/99-99-uptime-for-azure-active-directory/ba-p/1999628

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure