Menu kategorii
 • Microsoft zakończył wsparcie dla Office 2010 i Office 2016 dla komputerów Mac

  Microsoft zakończył wsparcie dla Office 2010 i Office 2016 dla komputerów Mac

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:43
  14.10.2020
  2290 wyświetleń

  O planowanej dacie wygaszenia wsparcia dla Office 2010 wiadomo było już z ponad rocznym wyprzedzeniem. Wczoraj, 13 października, wersja ta zakończyła oficjalny cykl życia, podobnie jak Office 2016 dla komputerów Mac. Od dziś produkty te nie będą otrzymywać wsparcia technicznego, poprawek błędów ani aktualizacji bezpieczeństwa. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

  Z uwagi na brak aktualizacji i pomocy technicznej korzystanie z tych produktów będzie z czasem coraz mniej bezpieczne i mogą pojawiać się problemy ze zgodnością. Ponadto zmieniają się wymagania dotyczące połączenia z usługami Office 365. Aby łączyć się z Exchange Online czy SharePoint Online, klienci będą potrzebowali aplikacji Microsoft 365, Office 2019 lub Office 2016. Microsoft zaznacza jednak, że nie podejmuje żadnych aktywnych działań, aby blokować przestarzałe wersje klienta Office przed łączeniem się, niemniej jednak wraz z rozwojem tych usług online starsze wersje Office mogą doświadczać problemów ze zgodnością — zwyczajnie zostać w tyle — co z kolei będzie prowadziło do problemów z działaniem i niezawodnością.

  Jak ogłaszaliśmy po raz pierwszy w kwietniu 2017 r., decyzja ta leży w jednej linii z naszym szerszym zobowiązaniem dostarczenia narzędzi i doświadczeń zaprojektowanych dla nowego świata pracy. Jeśli ten rok czegokolwiek nas nauczył, to jest to potrzeba pomagania naszym klientom w pozostawaniu zwinnymi i połączonymi niezależnie od ciągłych zmian. A to oznacza zapewnianie połączonych z chmurą i zawsze aktualnych wersji naszych najcenniejszych aplikacji każdej osobie i każdej organizacji na tej planecie. Z aplikacjami Microsoft 365 robimy to na trzy wielkie sposoby. Po pierwsze, chmura umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym w aplikacjach wewnątrz Microsoft Teams, centrum pracy zespołowej. Po drugie, AI i uczenie maszynowe rozwijają kreatywność i innowację we wszystkim — od projektów PowerPointa, po analizy w Excelu. I wreszcie wbudowana, napędzana przez chmurę ochrona zabezpiecza wasze dane i zapewnia spokój umysłu, który przychodzi ze świadomością, że wasz biznes jest nie tylko produktywny, ale również chroniony.
  — Jared Spataro, Corporate Vice President w Microsoft 365

  Microsoft jak zawsze rozumie, że każdy jest na innym etapie migracji do chmury, dlatego wspiera klientów w przechodzeniu na aplikacje Microsoft 365. Dla tych, którzy nie są na to gotowi i mają konkretne potrzeby używania wdrożeń on-premise lub hybrydowych, takich jak wdrożenia w pełni odłączone lub posiadające restrykcje, Microsoft oferuje Office 2019, wieczystą wersję Office, która nie otrzymuje aktualizacji funkcjonalnych. Niedawno zostały też potwierdzone prace nad kolejną wersją — prawdopodobnie będzie to Office 2021 — jednak we wczorajszym komunikacie Jared Spataro nie odniósł się do niej.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/10/13/support-for-office-2010-and-office-2016-for-mac-has-ended-heres-what-you-need-to-know/

  Polecamy również w kategorii Office 2010