Microsoft z wizytą u Panasonic. Tu powstają Toughbooki i Toughpady

Microsoft z wizytą u Panasonic. Tu powstają Toughbooki i Toughpady

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/9/2017, 1:48 AM

Liczba odsłon: 2231

Panasonic to jeden z ciekawszych partnerów sprzętowych Microsoftu, a to za sprawą niezwykle wytrzymałych urządzeniach Toughbook i Toughpad. O tym drugim pisaliśmy już swego czasu jako o smartfonie do zadań specjalnych z Windows 10 IoT Mobile Enterprise na pokładzie. Dziś przyjrzymy się Toughbookom, które wespół z Toughpadami uczyniły Panasonic marką cenioną w branżach takich jak bezpieczeństwo publiczne i przemysł. Microsoft zaprasza na wycieczkę do japońskiej fabryki Panasonic, gdzie zza kulis zobaczymy, jakim próbom poddawany jest niedawno wydany Toughbook CF-33.

Panasonic TOUGHBOOK CF-33

Linię największych twardzieli wśród laptopów Panasonic rozpoczął w 1996 r. modelem CF-25, by 15 lat później dokooptować do nich linię Toughpad, pod której szyldem wypuszczane są równie pancerne tablety. Modele z tych serii używane są na całym świecie i doceniane w takich branżach, jak bezpieczeństwo publiczne, użyteczność publiczna czy produkcja, czyli wszędzie tam, gdzie wychodzi się w teren i liczy na wydajny i superbezpieczny sprzęt. By pokazać, jak on powstaje, Microsoft zabiera nas na wycieczkę do Kobe w Japonii, gdzie mieści się fabryka Panasonic. Miejsce to znane jest jako fabryka-matka, w której budowane są wszystkie nowe produkty, by następnie rozpowszechnić najlepsze praktyki i sposoby produkcji do innych zakładów na całym świecie. Bohaterem odcinka jest oczywiście niedawno wydany Toughbook CF-33, który w laboratorium poddawany jest licznym testom wytrzymałościowym, wliczając w to zrzucanie z wysokości, oblewanie wolą i ekstremalne wibracje.

Oprócz niezrównanych technologii użytkowych Microsoft dzieli ze swoim japońskim partnerem jeszcze inną pasję - modernizację agrokultury. Zdaniem giganta z Redmond rolnictwo - choć jest koniecznością dla każdej populacji - nie zostało jeszcze przekształcone z udziałem nowoczesnych technologii. Dziś jednak nie będzie mowy o robotach, ani o inteligentnych systemach IoT. Panasonic skupia się raczej na podstawach. "Wierzymy, że kluczowe jest posiadanie urządzenia w terenie, dzięki czemu dostęp do plików i zasobów jest możliwy w czasie rzeczywistym, możliwe jest też dokładniejsze zarządzanie uprawami" - pisze Toshiya Matsumura z Panasonic Corporation. "Nasze modele TOUGHBOOK i TOUGHPAD, zbudowane z myślą o pracy w ekstremalnych warunkach, są odporne na kurz, wodoodporne i wzmocnione po wojskowemu. Co więcej, nasz najnowszy model TOUGHBOOK CF-33 jest standardowo wyposażony w system Windows Hello, który umożliwia logowanie za pomocą rozpoznawania twarzy, a to znaczy, że nie ma potrzeby niezręcznego wpisywania haseł w rękawicach". By pokazać, jak to działa, Microsoft wybrał się na plantację ryżu Tarafuku Rice Farm, której gospodarz, Takeshi Tsuji, mówi nieco o pracy z pancernym laptopem. Prezentowane są też nowe technologie, które może obsługiwać jedna osoba, takie jak HoloLens czy drony.

By uczynić swoich twardzieli bardziej komunikatywnymi, Panasonic uruchomił niedawno platformę sieciową P.180, która z wykorzystaniem technologii eSIM zapewnia łączność LTE z siecią w ponad 180 krajach. Sieć ta jest dostępna praktycznie w całej Unii Europejskiej, a więc także w Polsce. Mapę można obejrzeć tutaj.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia