Menu kategorii
 • Microsoft wypuści nową wersję Windows Server na konferencji Ignite 2017

  Microsoft wypuści nową wersję Windows Server na konferencji Ignite 2017

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  23:38
  24.08.2017
  2745 wyświetleń

  Już tylko miesiąc dzieli nas od jednego z ważniejszych wydarzeń w dorocznym kalendarzu Microsoft - konferencji Ignite 2017. Będzie to już trzecia edycja konferencji, która od 2015 r. zastępuje TechEd, łącząc ponadto cechy innych konferencji giganta. Microsoft Ignite tradycyjnie kierowany jest do przedsiębiorstw. Uczestnicy mogą liczyć na poznanie produktów i technologii firmy na keynote'ach oraz wielogodzinnych sesjach technicznych. Jednym z ważniejszych punktów tegorocznego programu będzie prezentacja i premiera nowej wersji Windows Server.

  Nowa wersja systemu to Windows Server, version 1709. Microsoft rozpoczął dziś poświęconą tej wersji serię zajawek, w której będzie ujawniał kolejne szczegóły jeszcze przed premierą. Windows Server, version 1709 to w zasadzie "oparta na innowacjach" aktualizacja Windows Server 2016. W pierwszym poście Microsoft pisze o bezpieczeństwie, technologii wirtualizacji takiej samej, jak w Azure, i wreszcie o cyklach wydawniczych, które do wyboru mają użytkownicy systemu. Pierwszy z nich to Long-Term Servicing Channel (LTSC), który zapewnia 5 lat wsparcia podstawowego i drugie tyle wsparcia rozszerzonego. Użytkownik ma opcję upgrade'u do kolejnego wydania LTSC co 2-3 lata, tak jak miało to miejsce w ciągu ostatnich 20 lat. Druga opcja to Semi-annual Channel, gdzie nowe wersje pojawiają się co sześć miesięcy, a wsparcie trwa przez 18 miesięcy. Którą opcję najlepiej wybrać? To zależy od tego, co robimy w Windows Server. Jeśli korzystamy ze starszej, niekompatybilnej aplikacji w VM, którą rzadko ruszamy, LTSC ma sens. Jeśli z kolei mamy nową aplikację w chmurze, którą budujemy przy użyciu kontenerów i oczekujemy najnowszych funkcjonalności z Nano Server/Server Core, dobrym wyborem będzie Semi-Annual Channel.

  Microsoft Ignite 2017

  Jeśli chodzi o innowacyjność w podejściu do aplikacji, Microsoft przytacza dwa typowe scenariusze, o których mówią klienci. Część z nich posiada krytyczne aplikacje biznesowe, które chce zmodernizować, przenosząc je na nowoczesną i lepiej chronioną platformę, która dodatkowo lepiej zarządza zasobami. Inna część użytkowników buduje nowe aplikacje z udziałem chmury i elastycznością, która pozwala uruchamiać je w chmurze, środowiskach on-premise i środowiskach hybrydowych. Windows Server 2016 umożliwia realizację obu tych scenariuszy, zapewniając narzędzia do przeniesienia tradycyjnych aplikacji do kontenerów Docker z Server Core oraz pozwalając deweloperom tworzyć nowe aplikacje chmurowe z Nano Server, .NET Core i Docker.

  Użytkownicy serwerowego systemu od Microsoft z ostatnimi nowościami mogą zapoznawać się także poprzez program Windows Server Insider Preview, który wystartował w maju tego roku. Premierę wersji 1709 zapowiedziano na konferencję Ignite, która odbędzie się w dniach 25-29 września 2017 r. w Orlando w stanie Floryda. Z keynote'ów konferencji jak zwykle poprowadzimy relacje na żywo, dlatego bądźcie wtedy z nami!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-will-be-releasing-the-next-version-of-windows-server-at-its-ignite-conference

  Polecamy również w kategorii Windows Server 2016