Microsoft wyjaśnia funkcje aplikacji mobilnej Office na YouTube

Microsoft wyjaśnia funkcje aplikacji mobilnej Office na YouTube

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:25
11.09.2020
3028 wyświetleń

W lutym Microsoft wypuścił zupełnie nową aplikację Office na Androida i iOS, która łączy Worda, Excela i PowerPoint w jednym miejscu, dzięki czemu mamy mniej aplikacji do pobrania i przełączania się między nimi. Office zajmuje mniej miejsca w pamięci niż trzy osobne aplikacje, a jednocześnie posiada ich wszystkie funkcje. Integruje też technologię Lens, która pomaga konwertować zdjęcia do dających się edytować formatów Worda i Excela, skanować PDF-y czy przechwytywać zawartość tablic. Dodatkowo aplikacja oferuje funkcje szczególnie przydatne w warunkach mobilnych, takie jak sporządzanie szybkich notatek, podpisywanie PDF-ów, skanowanie kodów QR i transfer plików między urządzeniami.

O nowej aplikacji powiedziano już i napisano wprawdzie sporo, ale nie zaszkodzi ponownie zagłębić się w niektóre jej unikatowe funkcje. Microsoft opublikował więc serię krótkich poradników, które możemy obejrzeć na YouTube.

Word, Excel i PowerPoint w jednym:

Design skoncentrowany na mobilności:

Pracowanie z PDF-ami:

Możliwości aparatu:

Warto przypomnieć, że aplikacja została zaprojektowana w oparciu o wyniki rozległych badań na rynkach mobile-first i mobile-only, które pozwoliły Microsoftowi lepiej zrozumieć, jak ludzie używają organicznie swoich telefonów, by tworzyć zawartość i kończyć zadania. Jej design został umocowany w badaniach przyzwyczajeń użytkowników i bierze pod uwagę specyfikę platformy. Więcej na ten temat dowiecie się z naszego wcześniejszego artykułu: Jak została zaprojektowana nowa aplikacja mobilna Office?.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-office-mobile-app-features-video/

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie