Microsoft wydaje Update 1 dla Visual Studio 2013

Microsoft wydaje Update 1 dla Visual Studio 2013

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
18:08
21.01.2014
3493 wyświetlenia

W grudniu 2013 roku ukazała się wersja testowa pierwszej aktualizacja dla Microsoft Visual Studio 2013. Wczoraj koncern z Redmond ogłosił ukończenie ostatnich testów zestawu poprawek i zapowiedział, że w przeciągu paru dni Update 1 powinno zagościć na komputerach deweloperów.

Mimo tego, że aktualizacja nie wnosi żadnych nowości, warto ją zainstalować, gdyż likwiduje ona sporo błędów zagnieżdżonych w kodzie Visual Studio. Wiceprezes działu programistycznego Microsoftu – S. Somasegar – dodał wpis na blogu, z którego można się dowiedzieć, że większość poprawek została opracowana na podstawie sugestii użytkowników. Jedną z takich sugestii było umożliwienie pracy z Visual Studio w środowisku nie posiadającym przeglądarki Internet Explorer w wersji 10 i wyższych. Na koniec Somasegar dodaje, że głównym zadaniem Update 1 jest polepszenia jakości doświadczeń płynących z pracy w tym narzędziu deweloperskim.

Aktualizacja jeszcze nie zdążyła na stałe zakorzenić się na komputerach programistów, a Microsoft już zapowiada Update 2. Oprócz wielu poprawek, kolejne uaktualnienie wprowadzi również nowe funkcje. Update 2 będzie także poprawiało błędy znalezione w Team Foundation Server 2013.

Visual Studio 2013 w wersji RTM pojawiło się w październiku zeszłego roku, zaś oficjalnie zadebiutowało na początku listopada. W przeróżnych wydarzeniach z tym związanych uczestniczyło osobiście dziesiątki tysięcy deweloperów, natomiast transmisję online oglądało, aż 2 miliony osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-releases-update-1-for-visual-studio-2013

Polecamy również w kategorii Visual Studio