Menu kategorii
 • Microsoft udostępnił dodatkowe narzędzie, które ma usprawnić działanie wyszukiwarki systemowej

  Microsoft udostępnił dodatkowe narzędzie, które ma usprawnić działanie wyszukiwarki systemowej

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:48
  15.01.2020
  813 wyświetlenia

  Microsoft udostępnił właśnie nową bezpłatną aplikację na urządzenia z systemem Windows 10, która została zaprojektowana w celu poprawy wyszukiwania lokalnego. Aplikacja upewniaja się, że cała zawartość naszego dysku została zindeksowana na potrzeby wyszukiwarki. Narzędzie to nazywa się Indexer Diagnostics i służy do skanowania komputera w celu zindeksowania większej liczby elementów, które można przeszukiwać oraz nowych elementów, które zostały ostatnio dodane do urządzenia, ale jeszcze nie zostały indeksowane.

  Indexer Diagnostics

  Zindeksowane elementy są uwzględniane w wyszukiwarce systemowej, Cortanie, Outlooku oraz przeglądarce Edge. Zaskakujące może być to, że Microsoft udostępnił to narzędzie niezależnie. Biorąc pod uwagę kwestie prywatności, jest to zdecydowanie dobra decyzja, bo pozostawia wybór w rękach użytkowników. Jeśli chcemy mieć pewność, że wyszukiwarka uwzględnia wszystkie nasze pliki i nie mamy obaw przed przeskanowaniem zawartości naszego dysku, to wybór będzie leżeć tylko po naszej stronie. Aplikacja jest dostępna z poziomu Microsoft Store i na razie pozostaje w fazie beta-testów.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-releases-a-new-free-app-to-help-improve-windows-10-cortana-and-explorer-searches

  Polecamy również w kategorii Windows 10