Microsoft udostępnił Media Feature Pack dla Windows 10 w wersji N i KN

Microsoft udostępnił Media Feature Pack dla Windows 10 w wersji N i KN

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
14:50
03.08.2015
0 komentarzy
3862 wyświetlenia

Kilkanaście lat temu, pod naciskiem walczącej z monopolem Komisji Europejskiej, Microsoft zmuszony był przygotować specjalne edycje swojego systemu operacyjnego Windows XP. Niedługo potem podobne wydania korporacja musiała dostarczyć także pod komendę koreańskiej komisji KFTC. Tak powstały wersje N oraz KN systemu Windows, przeznaczone odpowiednio na rynek europejski i koreański, które są z nami również i w systemie Windows 10.

Oba te wydania pozbawione są głównego sprawcy całego zamieszania, jakim był odtwarzacz Windows Media Player, zaś wersja KN zredukowana jest ponadto o kilka dodatkowych i powiązanych z nim funkcji. Jak czytamy na witrynie firmy Microsoft dedykowanej systemowi Windows 7, wersje N systemu Windows umożliwiają samodzielne wybranie odtwarzacza multimediów oraz oprogramowania służącego do zarządzania dyskami CD, DVD i cyfrowymi plikami multimedialnymi oraz do ich odtwarzania. W przypadku wybrania programu Windows Media Player można pobrać go bezpłatnie wraz z powiązanym oprogramowaniem.

I do tego właśnie celu służy zawarty w tytule Media Feature Pack dla Windows 10. Aktualizacja ta, oznaczona i opisana w bazie wiedzy pod numerem KB3010081, instaluje w systemie brakujące elementy na wyraźne życzenie użytkownika, co nie narusza w żaden sposób postanowień żadnej z komisji. Niniejszy pakiet funkcji multimedialnych ma zastosowanie tylko i wyłącznie do systemu Windows 10 w wersji N lub KN (bez względu na konkretną edycję - Home, Pro, Enterprise).

O korzystanie z wersji KN raczej Was nie podejrzewamy, ale jeśli korzystacie z Windows 10 w edycji N, i chcielibyście uzyskać dostęp do odtwarzacza Windows Media Player (w Windows 10 nadal jest to WMP 12.0), uaktualnienie Media Feature Pack w wybranym przez siebie języku możecie pobrać bezpośrednio z Centrum pobierania Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor