Microsoft tworzy w Azure Stack rozwiązanie chmurowe dla sił zbrojnych

Microsoft tworzy w Azure Stack rozwiązanie chmurowe dla sił zbrojnych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:30
13.06.2018
0 komentarzy
459 wyświetleń

Microsoft ogłosił dzisiaj partnerstwo z Thales Group, wiodącą międzynarodową grupą, zajmującą się systemami, elektroniką i usługami dla rynku lotniczego, obronnego, transportowego i bezpieczeństwa. Firmy będą współtworzyć oparte na Azure Stack, hybrydowej platformie chmurowej Microsoftu, rozwiązania chmurowe dla sił zbrojnych. Będą one zabezpieczone cybernetycznie i dostosowane do norm militarnych przez Thales.

Azure Stack + Thales Group

Ponieważ rozwiązanie jest oparte na hybrydowej platformie Azure Stack, wojsko będzie mogło go używać do obsługi najbardziej wrażliwych danych, hostowanych w głównych siedzibach ministerstw obrony lub wdrażanych w terenie. Dalsze plany dla rozwiązania zakładają m.in. możliwość analizowania dużej ilości danych w czasie rzeczywistym. Chmura może obsługiwać gromadzenie danych wywiadowczych, wojskowe aplikacje IoT spięte z różnego typu sensorami w terenie czy nawet wymianę danych z aplikacjami mobilnymi żołnierzy. "Obie grupy staną się pierwszymi, które będą oferować komplementarne rozwiązanie, dostosowane do różnych potrzeb sił zbrojnych - od narodowych centrów dowodzenia do poszczególnych teatrów działań, bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa" - pisze Microsoft.

Platforma Azure Stack będzie dostarczana jako zintegrowany system, stanowiący podstawę, na której Thales zintegruje swoje rozwiązania z zakresu łączności, cyberbezpieczeństwa end-to-end i szyfrowania. Dzięki temu rozwiązanie będzie bezpieczne zarówno w terenie, jak i w głównych siedzibach. "System sam w sobie łączy moc chmury obliczeniowej i funkcjonalność Azure Stack z bogatymi i wytrzymałymi funkcjami z zakresu cyberbezpieczeństwa od Thales, które są krytyczne w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim wrażliwym i zakwalifikowanym jako tajne danym sił zbrojnych" - dodaje Microsoft.

Rolą Microsoftu jest przede wszystkim zapewnienie solidnej platformy w postaci Azure Stack. Implementacja i integracja dalszych technologii leży już w gestii Thales, który jest w tej dziedzinie ekspertem. Ich wspólny system będzie wyjątkowy przede wszystkim dlatego, że jego przeznaczeniem jest użytek w unikalnym środowisku. Z tego względu konfiguracja rozwiązania będzie inna od tych, które typowe są dla rozwiązań komercyjnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/europe/2018/06/12/thales-and-microsoft-partner-to-develop-a-unique-defence-cloud-solution/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor