Microsoft szykuje zmiany w skanowaniu i udostępnianiu w OneDrive dla Firm

Microsoft szykuje zmiany w skanowaniu i udostępnianiu w OneDrive dla Firm

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
11:06
22.05.2018
1789 wyświetleń

Podczas konferencji SharePoint Virtual Summit Microsoft ogłosił nie tylko nowości w programie SharePoint, ale przedstawił również plany związane z rozwojem OneDrive dla Firm. Nowych funkcji ma być kilka, a dwie z nich zasługują na szczególne wyróżnienie. Na zmianach w OneDrive dla Firm skorzystają również administratorzy firmowych subskrypcji Office 365.

Microsoft szykuje zmiany w skanowaniu i udostępnianiu w OneDrive dla Firm

Najważniejsze plany dotyczą wprowadzenia nowych funkcji skanowania obrazów oraz udostępniania zawartości współpracownikom. Microsoft chce wprowadzić w aplikacji mobilnej OneDrive dla Firm, działającej w systemach Android oraz iOS, dodatkową ikonę skanowania. Po aktywowaniu funkcji, uruchomiona zostanie aplikacja aparatu, a zrobione zdjęcia zostaną od razu zapisane w OneDrive. Wcześniej funkcja ta była dostępna w OneDrive dla użytkowników domowych lub za pośrednictwem aplikacji Office Lens. Zmodernizowane zostanie też udostępnianie zawartości. Po aktualizacji użytkownicy OneDrive dla Firm będą mogli ustawić hasło dla udostępnianych pojedynczych plików lub katalogów. Taka funkcja uniemożliwi dostęp do pliku osobom trzecim, którym element został nieumyślnie przekazany na przykład w wiadomości e-mail przez funkcję Prześlij dalej. Użytkownicy nie będą mogli również pobierać zwartości udostępnionej bez opcji edytowania. Ma to zapobiec przechowywaniu kopii offline w pamięci urządzenia.

Pozostałe zmiany dotyczą możliwości przenoszenia bibliotek plików z komputera do chmury OneDrive dla Firm. Katalogi takie jak Dokumenty, Obrazy czy Pulpit, będą mogły zostać eksportowane przez administratorów urządzenia. Ciekawa zmiana czeka również funkcję przenoszenia praw własności do plików. Do tej pory jeżeli użytkownik opuścił organizację i jego konto zostało usunięte z bazy Office 365, prawa dostępu do jego plików były automatycznie przenoszone na konto jego bezpośredniego przełożonego. Ten następnie musiał sam określić, jakiemu innemu użytkownikowi zostaną przekazane te elementy. Po aktualizacji to administrator Office 365 będzie odpowiadał za przenoszenie praw i już podczas procesu usuwania konta będzie mógł wskazać użytkownika, który otrzyma dostęp do zawartości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/OneDrive-Blog/New-Capabilities-for-OneDrive-Announced-Today-at-SharePoint/ba-p/194181#.WwL-6oyqb38.twitter

Polecamy również w kategorii OneDrive dla firm