Microsoft sponsoruje ASF

Microsoft sponsoruje ASF

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
23:29
25.07.2008
2718 wyświetleń
Dziś, podczas konwencji OSCON, Apache Software Foundation ogłosiło informację o pozyskaniu nowego, nieoczekiwanego sponsora, którym został Microsoft.

APF jest stowarzyszeniem typu non-profit skupiającym się wokół produktów takich, jak serwer Web Apache, czy hostowanie aplikacji. Kultura Apache Software Foundation zbudowana jest w oparciu o tzw. "drogę apache'a". Justin Erenkrantz, szef stowarzyszenia upatruje się w darowiźnie Microsoftu kroku w celu wzrostu współpracy różnych środowisk. Zabieg dotyczyć będzie implementacji standardów Microsoftu w technologiach ASF. W przyszłości współpraca być może zostanie rozszerzona o ulepszone wsparcie dla .NET w serwerach Apache. Microsoft zdaje sobie także sprawę z faktu, iż wiele administratorów wykorzystuje rozwiązania open source na komputerach pracujących pod kontrolą systemów z rodziny Windows, stąd inwestycja w tego typu oprogramowanie z pewnością nie będzie chybionym strzałem.

Pozostaje wierzyć, że Microsoft będzie dążył do polepszenia współpracy ze środowiskiem open source na wielu szczeblach i proces ten będzie odbywał się sprawniej, niż dotychczas. W końcu najbardziej skorzystamy na tym my - zwykli użytkownicy komputerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://arstechnica.com/news.ars/post/20080725-microsoft-to-sponsor-of-the-apache-software-foundation.html

Polecamy również w kategorii Open Source