Microsoft rozszerza dostępność Surface Duo o kolejne rynki europejskie

Microsoft rozszerza dostępność Surface Duo o kolejne rynki europejskie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:58
14.04.2021
1894 wyświetlenia

Mimo że po wielu latach wytężonych prac i hajpowania tematu Surface Duo trafił do sprzedaży we wrześniu ubiegłego roku, to z jego globalną dostępnością nadal jest krucho. I nie chodzi tylko o poszczególne regiony, ale też odbiorcę docelowego. Do tej pory składany tablet/smartfon jest kierowany tylko do klientów biznesowych i edukacyjnych. Tak czy inaczej sytuacja nieco się poprawiła i łatwiej jest już dostać Surface Duo w Europie.

Trochę zaskakujące jest to, że tak dopracowane i jedyne w swoim rodzaju urządzenie jest tak słabo dostępne. Z jednej strony zdajemy sobie sprawę, że masowa produkcja tak innowacyjnego urządzenia, jakim jest smartfon z dwoma niezależnymi ekranami, może nie być opłacalna, gdyż masowy odbiorca musi w ogóle chwycić taką ideę. Tu akurat Microsoft można ocenić na plus, jako że do tej pory opublikował naprawdę masę informacji, czy to w reklamach, czy w poradnikach wideo, czy wreszcie we wpisach na blogu. Poza tym wyobrażamy sobie też, ile pracy i funduszy gigant musiał włożyć w opracowanie urządzenia, które praktycznie otworzyło nową kategorię i chyba nie doczekało się jeszcze rywala.

Możliwe, że gigant jest po pierwsze bardzo ostrożny i nie chce zaliczyć wtopy na rynkach, które mogą nie być specjalnie zainteresowane tak nowatorskim i — nie da się ukryć — dosyć drogim gadżetem. Oprócz tego producent może czekać na nadejście większej ilości oprogramowania, które wyraźnie korzystałoby ze specjalnych możliwości Surface Duo, takich jak podział treści na dwa ekrany czy dostosowywanie się do ich orientacji. Obawiamy się jednak, że takie czekanie może sprawić, że Duo podzieli los HoloLens, który również był niesamowicie innowacyjną nowinką, ale do tej pory pozostaje w zupełnej niszy i nie jest szerzej znany na rynku konsumenckim. Nie zmieniły tego nawet kolejne generacje gogli. Nie znaczy to jednak od razu, że kolejne generacje Surface Duo nie podbiją serc konsumentów.

Microsoft poinformował, że Surface Duo jest już dostępny dla klientów biznesowych i edukacyjnych w dziewięciu nowych krajach europejskich: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Irlandii, Holandii, Szwecji, Szwajcarii i Włoszech. Wcześniej był już dostępny w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Niestety, do tej pory nie wiadomo, co z Polską.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2021/04/13/introducing-surface-laptop-4-and-new-accessories-for-enhanced-meeting-experiences/

Polecamy również w kategorii Surface Duo