Microsoft przerwał milczenie w sprawie aktualizacji Surface Duo do Androida 11

Microsoft przerwał milczenie w sprawie aktualizacji Surface Duo do Androida 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:48
05.01.2022
1888 wyświetleń

Microsoft zobowiązał się do przynajmniej 3-letniego wsparcia dla Surface Duo, jednak póki co użytkownicy nie otrzymali jeszcze ani jednej aktualizacji Androida. Ta miała nadejść w ubiegłym roku, jednak z różnych powodów do tego nie doszło. Co na ten temat mówi sam producent?

Uaktualnienie pierwszej generacji Surface Duo do Androida 11 było wcześniej planowane na lato 2021 roku, a później przesunięte na grudzień. Microsoft nie zdążył na żaden z tych terminów. Według nieoficjalnego raportu ostateczna wersja aktualizacji została wysłana do Google, ale ze względu na jego zasady wersja ta musi być zweryfikowana przed dostarczeniem na urządzenia konsumenckie. Święta, Nowy Rok i urlopy w Google i Microsoft miały doprowadzić do opóźnienia w weryfikacji, stąd przełożenie terminu na styczeń. Podobne (choć bardziej "dyplomatyczne") wyjaśnienie nadeszło teraz od Microsoftu:

Finalizujemy walidację i certyfikację dla Androida 11. Pierwotnie planowaliśmy wdrożyć Androida 11 jako aktualizację dla Surface Duo w grudniu, ale potrzebowaliśmy jeszcze kilku tygodni, aby zapewnić użytkownikom Surface Duo świetne doświadczenia. Spodziewamy się rozpocząć wdrażanie Androida 11 w ciągu najbliższych kilku tygodni, zaczynając od odblokowanych urządzeń.
— Microsoft

Istnieje więc szansa, że użytkownicy Surface Duo z Androidem 10 doczekają się aktualizacji systemu jeszcze w tym miesiącu. Nie dotyczy to jednak właścicieli egzemplarzy z SIM-lockiem, którzy poczekają dłużej. W odróżnieniu od nich posiadacze Surface Duo 2 od początku mogli korzystać z Androida 11.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-breaks-silence-on-late-android-11-surface-duo-upgrade/

Polecamy również w kategorii Surface Duo