Microsoft przekłada pełen powrót do biur na czas nieokreślony

Microsoft przekłada pełen powrót do biur na czas nieokreślony

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:56
10.09.2021
1939 wyświetleń

Półtora roku od wybuchu pandemii koronawirusa wciąż odczuwamy jej skutki. Choć liczba nowych zarażeń mocno zmalała, to prawdopodobne wydaje się nadejście czwartej fali. Tak czy inaczej kryzys nie został zażegnany i środki ostrożności nadal są konieczne. Microsoft postanowił więc bezterminowo przedłużyć u siebie model pracy zdalnej/hybrydowej — do odwołania. Pracownicy nieprędko wrócą więc na stałe do biur. Jak dokładnie przedstawia się ich sytuacja?

Wiosną 2020 roku Microsoft był jedną z pierwszych firm, które bez wahania wysłały swoich pracowników do domów. Firma cały czas pozostaje w kontakcie z władzami i ekspertami medycznymi, aby na bieżąco dostosowywać zasady bezpieczeństwa do zmieniającej się sytuacji z COVID-19. Obejmuje to m.in. okresowe przekładanie powrotu do biur. Już kilka razy gigant ogłaszał, że nastąpi to nie prędzej niż po podanej dacie. Ostatnia taka data — 4 października 2021 roku — została ogłoszona na początku sierpnia. Teraz firma zdecydowała się nie podawać już kolejnych dat.

Ewoluujący wariant Delta zmusza wielu z nas do dostosowania planów ponownego otwarcia miejsc pracy. To wyraźne przypomnienie, że to nowa normalność. Nasza zdolność do bycia razem będzie przypływać i odpływać. W rzeczywistości zaplanowaliśmy, że 4 października będzie pierwszą możliwą datą, aby w pełni ponownie otworzyć własną siedzibę Microsoftu w Redmond i wiele innych miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Ale jak podzieliliśmy się dzisiaj z naszymi pracownikami, przesunęliśmy te plany. Biorąc pod uwagę niepewność związaną z COVID-19, zdecydowaliśmy się nie próbować prognozować nowej daty pełnego ponownego otwarcia naszych miejsc pracy w USA, by zamiast tego otworzyć miejsca pracy w USA, gdy tylko będziemy mogli to bezpiecznie zrobić w oparciu o zalecenia zdrowia publicznego. Ogłosimy wówczas 30-dniowy okres przejściowy, który zapewni pracownikom czas na przygotowanie się, a jednocześnie pozwoli nam zachować sprawność i elastyczność, gdy będziemy patrzeć na dane i dokonywać wyborów w celu ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia pracowników.
— Jared Spataro, CVP w Modern Work, Microsoft

Microsoft posiłkuje się nie tylko publicznymi danymi, ale również wewnętrznymi. Na podstawie ankiet zebranych od pracowników z ponad 100 krajów na świecie udało się odnotować różne trendy. Ciekawym przykładem jest wykres, który pokazuje różne potrzeby pracowników i ich lepsze zaspokajanie w trybach zdalnym i stacjonarnym.

Wykres - potrzeby pracowników

Wygląda na to, że lepszą równowagę między życiem prywatnym i zawodowym, skoncentrowaną pracę i brak konieczności dojazdów (co raczej oczywiste) zapewnia praca z domu. Z kolei praca na miejscu zapewnia lepsze połączenie z Siecią, współpracę z innymi pracownikami, dostępność jedzenia i napojów, interakcje społecznościowe i wyposażenie biurowe.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2021/09/09/microsoft-and-linkedin-share-latest-data-and-innovation-for-hybrid-work/

Polecamy również w kategorii Microsoft