Menu kategorii
 • Microsoft prezentuje nowe rozwiązania w Internecie Rzeczy

  Microsoft prezentuje nowe rozwiązania w Internecie Rzeczy

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:50
  15.10.2019
  1571 wyświetlenie

  Microsoft mocno inwestuje i angażuje się w rozwój technologii IoT (Internet of Things). Na trwającej właśnie konferencji CEATEC, która odbywa się w Japonii, gigant przedstawił nowości związane z Windows 10 IoT Core oraz zapowiedział SQL Server IoT 2019. Największą nowością jest zdecydowanie zapowiedź udostępnienia paczek BSP (Board Support Package) dla procesorów NXP i .MX. Należą do nich procesory i.MX6, i.MX7, i.MX 8M i i.MX 8M Mini. Dzięki temu posunięciu Microsoft dąży do zapewnienia szerszej gamy układów klasy przemysłowej dla inżynierów pracujących przy różnego rodzaju projektach IoT, które umożliwią im lepsze wykorzystanie platformy Azure IoT.

  Internet of Things

  Jednocześnie Microsoft uruchomił testową, poglądową wersję nowego kontenera Windows ML. Kontener Windows ML zapewnia firmom szybką i zwinną platformę do budowania rozwiązań IoT klasy korporacyjnej. Łączy zaawansowane funkcje systemu Windows z bezpieczeństwem platformy Windows 10 IoT i możliwościami zarządzania usługą Azure IoT Edge.

  Natomiast wspomniany wcześniej SQL Server IoT 2019, który Microsoft nazywa binarnym odpowiednikiem SQL Server 2019 ma być dostępny jeszcze w tym roku i będzie licencjonowany przez kanały OEM. Może być również sparowany z Windows Server IoT 2019 w celu ulepszenia urządzeń za pomocą analiz danych operacyjnych. Świat Internetu Rzeczy już jest wyjątkowo ważny dla giganta z Redmond, a w nadchodzących latach stanie się jeszcze ważniejszym sektorem technologii. Microsoft jest przekonany, że do 2022 roku aż 94% firm będzie wykorzystywać technologie IoT.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-enhances-windows-10-iot-core-nxp-board-packages-more

  Polecamy również w kategorii Internet Rzeczy