Microsoft pracuje nad nowoczesną wersją Skype. Nadchodzi potężna aktualizacja!

Microsoft pracuje nad nowoczesną wersją Skype. Nadchodzi potężna aktualizacja!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:24
27.09.2021
1679 wyświetleń

Jeśli chodzi o komunikatory Skype i Teams, można śmiało powiedzieć, że uczeń przerósł mistrza i to dosyć szybko. Ostatnie trzy lata dla Skype'a oznaczają co najwyżej otrzymywanie nowych funkcji, które Teams dostał dużo wcześniej. Mimo to dalej jest co nadrabiać. Zamiast każdego miesiąca rozmieniać się na drobne, Microsoft postanowił porządnie wziąć się za Skype'a i zapewnić mu gruntowną przemianę. Planowana aktualizacja będzie największą od lat. W poście na blogu gigant przedstawił wiele szczegółów, a my zebraliśmy je tutaj dla Was!

Microsoft przedstawił swoje plany względem "ulepszonego, szybszego, bardziej niezawodnego i supernowocześnie wyglądającego Skype'a". Aktualizacja powstaje w oparciu o feedback i wiele z poniższych zmian to bezpośredni efekt sugestii użytkowników. Zobaczmy teraz, co trafi do aplikacji w najbliższych miesiącach.

Skype - aktualizacja

Gruntownie zmodernizowany etap rozmów

Ulepszenia i modernizacje obejmą najważniejszą część Skype'a, czyli cały etap rozmów. Pojawią się w nim nowe układy, atrakcyjne motywy i dodatkowe sposoby łączenia się podczas rozmowy. Microsoft oczekuje, że da to możliwość doświadczenia "najlepszych rozmów wideo na świecie".

Skype - aktualizacja

Microsoft jest przekonany, że zaprojektował "najpiękniejszy etap połączeń na świecie". Coś w tym może być, bo ekran połączenia prezentuje się naprawdę estetycznie. Zaszły też fundamentalne zmiany, takie jak to, że teraz nasz własny obraz z kamery będzie zajmował centralne miejsce podczas spotkania. Dostosowano też sposób renderowania innych obrazów w bardziej naturalnym widoku siatki, tak by nikt nie został pominięty. Teraz wszyscy uczestnicy — nawet jeśli nie udostępniają wideo — będą widoczni na scenie połączenia.

Skype - aktualizacja

Czy te zmiany spowodują większe obciążenie procesora i RAM-u? Wprost przeciwnie. Microsoft chwali się, że poprawił wydajność w kluczowych scenariuszach o 30% na desktopach i o 2000% na Androidzie. Użytkownicy zyskają za to więcej wolności w personalizacji — to możliwość wyłączenia streamu wideo i ukrycia uczestników z samym dźwiękiem.

Skype - aktualizacja

Aktualizacja ma sprawić, że w Skypie będzie bardziej kolorowo (co zobaczycie jeszcze później). Pierwszy tego obraz zobaczymy u uczestników z samym dźwiękiem, którzy mogą używać tej samej kolorowej podmiany tła, co osoby z kamerami. Ich awatary nie będą zatem wyróżniać się negatywnie szarością i nudą.

Skype - aktualizacja

Nie zapominajmy też o istniejących już rozwiązaniach, jak animowane tła, tryb wspólny, nagrywanie połączeń, napisy na żywo i wiele innych.

Skype - aktualizacja

Reszta aplikacji też otrzyma zmiany

Skype to nie tylko ekran połączenia, ale cała aplikacja, której interfejs jest różnie ważny. Oto najważniejsze z zapowiedzi:

 • Ulepszone nagłówki czatu ze zmienionym układem, dodanym awatarem grupy i gradientami na przyciskach:
 • Skype - aktualizacja

 • Lewy panel staje się bardziej przejrzysty, wyważony i jaśniejszy:
 • Skype - aktualizacja

 • Do aplikacji trafi blisko 150 ikon w stylu Fluent Design:
 • Skype - aktualizacja

 • Nowe motywy z żywymi kolorami i gradientami:
 • Skype - aktualizacja

 • Kolorowe ikony profilowe i niepersonalizowane czaty:
 • Skype - aktualizacja

Rozpocznij spotkanie teraz w Skype Meet Now

Kiedy nie chcesz kłopotać się irytującymi wymaganiami, takimi jak pobieranie aplikacji, zapamiętywanie hasła, logowanie się na nowym koncie i limit 45 minut na połączenie, możesz skorzystać ze Skype Meet Now.

Skype - aktualizacja

Jest to potężne narzędzie pozwalające dołączać do spotkań bez potrzeby logowania, tworzenia konta, a nawet posiadania aplikacji Skype. Wystarczy jeden link, by dołączyć jako gość.

Skype - aktualizacja

Microsoft przeprojektował również lobby Meet Now. Jest ono teraz lżejsze, łatwiejsze w użyciu i znacznie lepiej wyglądające. Odbiorca linka zobaczy awatary uczestników i podgląd swojego własnego widoku z kamery.

Skype - aktualizacja

Wsparcie dla wszystkich przeglądarek

Microsoft zawsze dbał o szeroką dostępność Skype, niemniej jednak powstały pewne zaległości, które w końcu czas nadrobić! Aby pozbyć się zbędnych barier, Microsoft udostępnia Skype dla wszystkich przeglądarek. Niezależnie więc od platformy Skype będzie oferował świetne doświadczenia.

Skype - aktualizacja

Inne nadchodzące nowości

 • Poprawiona integracja z Office Lens.
 • Nowa funkcjonalność TwinCam — możliwość użycia smartfona jako drugiej kamery:
 • Skype - aktualizacja

 • Personalizacja dźwięków powiadomień.
 • Szybkie reakcje za pomocą dowolnego Emoji:
 • Skype - aktualizacja

 • PSTN Translator — Skype Universal Translator umożliwia komunikację z każdym w dowolnym języku:
 • Skype - aktualizacja

Jak widzimy, aplikację czeka naprawdę sporo zmian! Większość wygląda na stworzone indywidualnie właśnie pod Skype'a i nie ma tu poczucia wtórności, jakie towarzyszy zmianom zaczerpniętym z Teams. Po raz pierwszy od kilku lat nie mamy wrażenia, że Microsoft traktuje Skype'a po macoszemu, kiedy tym ulubionym dzieckiem jest Teams. Strumień nowości ma płynąć przez najbliższe miesiące. Już jesteśmy ciekawi, jak to wszystko sprawdzi się w praktyce!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.skype.com/en/blogs/2021-08-announcement-modern-skype/

Polecamy również w kategorii Skype