Microsoft podziękował Insiderom za wkład w rozwój Windows 11

Microsoft podziękował Insiderom za wkład w rozwój Windows 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:59
06.10.2021
1445 wyświetleń

Windows Insider Program obchodził niedawno 7 urodziny, które mniej więcej zbiegły się w czasie z premierą Windows 11. Jego ponad milionowa społeczność "niejawnych testerów" odegrała i nadal odgrywa ważną rolę w kształtowaniu Windows 10 i Windows 11. Microsoft na nowym wideo podziękował Insiderom za ich wkład.

Tworzenie Windows 11 to przygoda. Dziękujemy wam, Windows Insiderzy, za waszą energię i entuzjazm, które pomogły stworzyć nowe doświadczenie Windows, które przybliży was do tego, co kochacie, wspomoże produktywność i zainspiruje kreatywność.
— Microsoft

Wideo składa się z krótkich wypowiedzi twórców Windows: od designerów, poprzez deweloperów, kończąc na product managerach. Opowiadają oni o różnych przykładach współpracy z Insiderami. Microsoft wyraźnie podkreślił ich rolę w ukształtowaniu Windows 11 i podziękował za ich feedback.

Niezwykłe w rozwoju Windows 11 było to, że przed premierą przebywał w programie Insider tylko nieco ponad 3 miesiące. Dla porównania: od pierwszej kompilacji Windows 10 Technical Preview do wydania ogólnodostępnego upłynęło prawie 10 miesięcy. Z drugiej strony liczba Insiderów jest teraz dużo większa niż w latach 2014-2015.

Według ostatnich statystyk Windows Insiderzy stanowią 1,6% ogółu użytkowników Windows 10 i Windows 11. To niby drobny odsetek, ale jeśli wziąć pod uwagę, że Windows 10 znajduje się na ponad miliardzie urządzeń, to liczba ta faktycznie nie jest mała. 1,3% to testerzy Windows 11, a już tylko 0,3% — Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-posts-video-thanking-windows-insiders-for-helping-build-windows-11/

Polecamy również w kategorii Windows Insider