Microsoft podał daty zakończenia wsparcia Internet Explorer 11 i klasycznego Edge

Microsoft podał daty zakończenia wsparcia Internet Explorer 11 i klasycznego Edge

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:12
18.08.2020
4761 wyświetlenie

Microsoft podał dziś kilka dat związanych z końcem wsparcia dla Internet Explorera w Teams i pozostałych aplikacjach Microsoft 365, a także dla klasycznej wersji przeglądarki Edge. Oznacza to, że po podanych poniżej terminach użytkownicy nie będą mogli łączyć się z aplikacjami i usługami pakietu Microsoft 365 w przeglądarce IE 11 lub ich doświadczenie ulegnie pogorszeniu. Szczegóły poniżej.

Microsoft podaje trzy kluczowe terminy:

  • 30 listopada 2020 r. aplikacja webowa Microsoft Teams przestanie działać w IE 11.
  • 9 marca 2021 r. klasyczna aplikacja Microsoft Edge (Legacy) nie będzie otrzymywać nowych aktualizacji zabezpieczeń.
  • 17 sierpnia 2021 r. pozostałe aplikacje i usługi Microsoft 365 nie będą już obsługiwać przeglądarki IE 11.

O ile dostęp do aplikacji M365 nie powinien być kategorycznie blokowany w IE 11, o tyle niektóre funkcje mogą przestać działać, stąd też Microsoft wspomina o utrudnionym doświadczeniu użytkowania i zaleca przejście na nowy Edge. Nam nie pozostaje nic innego, jak tylko się pod tym podpisać.

Internet Explorer 11 - koniec wsparcia

Microsoft poinformował też, że po premierze nowego Edge (na początku tego roku) większość klientów Windows 10 już go pobrała w formie aktualizacji. Z tego względu nie ma potrzeby dalszego utrzymywania klasycznej wersji Edge, dlatego jego aplikacja desktopowa utraci wsparcie.

W przypadku Internet Explorera sytuacja wygląda nieco inaczej. W samym Windows nadal będzie on wspierany, głównie z uwagi na klientów firmowych, których aplikacje mogą nie być zgodne z innymi przeglądarkami (mogą oni jednak skorzystać z trybu IE w Microsoft Edge). Nie będzie on jednak wspierany przez Teams ani inne aplikacje Microsoft 365.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-announces-end-of-life-dates-for-legacy-edge-m365-support-for-internet-explorer

Polecamy również w kategorii Internet Explorer