Microsoft otwiera akademię AI. "Brytyjska gospodarka potrzebuje sztucznej inteligencji"

Microsoft otwiera akademię AI. "Brytyjska gospodarka potrzebuje sztucznej inteligencji"

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
12:01
31.10.2018
1898 wyświetleń

W Londynie trwa konferencja Future Decoded 2018 poświęcona sztucznej inteligencji i urządzeniom Surface. Microsoft rozpoczął wydarzenie od ważnego oświadczenia, które z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na rozwój badań nad powszechnie dostępnymi narzędziami AI. Firma zapowiedziała, że w Wielkiej Brytanii powstanie szkoła sztucznej inteligencji.

Oświadczenie zostało wydane przez Cindy Rose, szefową brytyjskiego oddziału Microsoftu. Rose wyjaśniła, że Microsoft chce przeszkolić ponad pół miliona obywateli w kierunku pracy ze sztuczną inteligencją. Nauka miałaby się odbywać w trybie stacjonarnym oraz w ramach sesji online. Akademia AI dedykowana jest przedsiębiorcom, pracownikom sektora publicznego, profesjonalistom IT oraz wszystkim zainteresowanym.

To, jak społeczeństwo i biznes będą przyjmować obecność sztucznej inteligencji, jest największą zagwozdką obecnej i przyszłej generacji. Sztuczna inteligencja musi zostać wprowadzona do życia w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać jej dobry potencjał.
- powiedziała Cindy Rose

Dlaczego akademia AI ma powstać właśnie w Wielkiej Brytanii, a nie na przykład w Stanach Zjednoczonych? Brytyjski oddział Microsoftu ma ku temu dobry powód. Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji firma opublikowała raport Maximising the AI Opportunity, z którego wynika, że w kwestii wdrażania rozwiązań AI brytyjski biznes jest daleko w tyle i jeżeli w najbliższych latach nie ulegnie to zmianie, wtedy gospodarka regionu wiele straci. Cindy Rose dodała, że sztuczna inteligencja może przynieść lokalnej gospodarce nawet 230 miliardów funtów zysku i jest krytycznym elementem rozwoju.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-uk-is-launching-a-new-ai-academy-to-teach-digital-skills-in-the-country

Polecamy również w kategorii Relacje z konferencji