Microsoft oprotestował przyznanie Amazonowi kontraktu przez NSA

Microsoft oprotestował przyznanie Amazonowi kontraktu przez NSA

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:12
11.08.2021
1675 wyświetleń

Wcześniej w tym roku Departament Obrony USA anulował 10-miliardowy kontrakt JEDI z Microsoftem. Przeciwko tej umowie lobbował Amazon, niemniej jednak DoD jako powód jej rozwiązania podał fakt, że projekt nie spełnia już jego potrzeb. Tak czy inaczej teraz role się odwróciły i to Amazonowi (AWS) przyznano kontrakt na taką sumę, tyle że teraz zleceniodawcą jest agencja NSA (National Security Agency), a wyrażającym sprzeciw — Microsoft.

Jak odkrył NextGov, Microsoft wszczął procedurę noszącą nazwę bid protest w Government Accountability Office (GAO). Jest to proces, w którym podmioty mogą poinformować agencję rządową lub GAO o tym, że według nich popełniły one pomyłkę, przyznając kontrakt innemu podmiotowi stającemu do przetargu. Microsoft potwierdził swój protest w oświadczeniu:

W oparciu o tę decyzję zgłaszamy protest administracyjny poprzez Government Accountability Office. Korzystamy z naszych praw i robimy to ostrożnie i odpowiedzialnie.

Oświadczenie w tej sprawie wydała również National Security Agency:

NSA przyznała ostatnio kontrakt na usługi chmury obliczeniowej, które mają wspierać Agencję. Odrzucony oferent złożył protest w Government Accountability Office. Agencja odpowie na protest zgodnie z odpowiednimi przepisami federalnymi.

Biuro ujawni swoją decyzję 29 października. Status protestu "Microsoft Corporation (H98230-20-R-0225)" można tymczasem śledzić na stronie GAO. Sprawa ta potwierdza, że walka o tytuł lidera wśród dostawców chmury jest zaciekła i w przypadku podobnych kontraktów Microsoft i Amazon będą wzajemnie zgłaszać zastrzeżenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-nsa-cloud-contract-amazon-aws/

Polecamy również w kategorii Microsoft