Microsoft ogłosił rozpoczęcie prac nad następną wersją BizTalk Server

Microsoft ogłosił rozpoczęcie prac nad następną wersją BizTalk Server

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:35
10.08.2018
2039 wyświetleń

BizTalk Server 2016 jest 10 wydaniem produktu od czasu jego debiutu w grudniu 2000 roku. Przez ostatnie 18 lat wiele się zmieniło, by wymienić tylko wzrost Internetu, zwrot w kierunku chmury i nastanie modelu Integration Platform as a Service (iPaaS). Jedną z rzeczy, która przez te lata przetrwała, są krytyczne środowiska, które klienci korporacyjni uruchamiają w BizTalk Server w modelu on-premise. Microsoft potwierdził kontynuację świadczonego im wsparcia.

"Chcemy potwierdzić nasze oddanie dla BizTalk Server, wprowadzając przejrzystość do naszego harmonogramu integracji chmurowo-hybrydowej, której BizTalk Server jest kluczową częścią. Krótko po tym, jak wypuściliśmy BizTalk Server 2016, przedstawiliśmy koncepcję Feature Packów - zbiorczych usprawnień produktu i dodatków, które umożliwiły znacznie szybszy niż kiedykolwiek wcześniej czas dostarczenia" - pisze BizTalk Team. Podejście te okazało się korzystne z kilku powodów - szybszego czasu otrzymania zamówionych funkcji lub poprawek, mniejszej liczby kosztownych cykli aktualizacji i nieprzerwanych inwestycji w produkt. Model ten jednak nie musi pasować wszystkim klientom, zwłaszcza tych, którzy wymagają większych przygotowań do konsumpcji nowej platformy i nowych funkcji.

Z tego też względu Microsoft przystąpił do prac nad BizTalk Server “vNext”, następną wersją BizTalk Server. Będzie ona zawierać wszystkie do tej pory wydane Feature Packi, wsparcie platformowe dla najnowszych wersji Windows Server, SQL Server i Visual Studio, a także wsparcie dla aktualizacji z poziomu BizTalk Server 2013 R2 i 2016. Razem z nim w wersji vNext ukażą się też Adapter Pack i Host Integration Server. "Znajdujemy się we wczesnych fazach planowania tego nowego wydania i więcej szczegółów pojawi się z biegiem czasu, ale spodziewamy się uczynić go ogólnodostępnym w ciągu 9 miesięcy od ogólnej dostępności Windows Server 2019" - dodaje BizTalk Team.

Microsoft przygotowuje też inne produkty pod kątem modelu on-premise: "Oprócz BizTalk Server będziemy nadal poszerzać możliwości naszej oferty iPaaS, zapewniając dodatkowe opcje hostingowe dla Azure Integration Services, w których skład wchodzą Logic Apps, zaczynając od możliwości uruchamiania jako on-premises". Stanie się to możliwe prawdopodobnie w roku kalendarzowym 2019.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.msdn.microsoft.com/biztalk_server_team_blog/2018/08/09/our-integra

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu