Microsoft ma ogłosić przejęcie TikToka w ciągu 48 godzin

Microsoft ma ogłosić przejęcie TikToka w ciągu 48 godzin

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:24
27.08.2020
1864 wyświetlenia

Po tym, jak prezydent Trump postawił TikTokowi ostateczne ultimatum, jego wydawca ByteDance początkowo nie krył oburzenia i był gotowy zaskarżyć tę decyzję. Dni mijają i wygląda na to, że chińska firma jednak ugina się pod presją. Aktualny CEO TikToka, Kevin Mayer, rezygnuje po zaledwie dwóch miesiącach na stanowisku i po tym, jak został wykluczony z rozmów z Microsoftem i Oracle. Microsoft tymczasem szykuje się do podania komunikatu o efektach rozmów, które trwają od kilku tygodni.

Nie wiemy jeszcze, jaki będzie finał, jednak już od początku Microsoft był głównym zainteresowanym w sprawie przejęcia amerykańskiego oddziału TikToka. Niewykluczone, że razem z nim przejmie też oddziały brytyjski i australijski oraz że nie będzie jedynym udziałowcem. TikTok planuje odsprzedać swoje oddziały w USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii za sumę w przedziale 20-30 miliardów dolarów. Zainteresowany spółką z Microsoft jest Walmart, który potwierdził owo partnerstwo w przejęciu TikToka. Walmart uważa, że integracja e-commerce'u i reklam przyniesie same korzyści twórcom i użytkownikom na wspomnianych rynkach. W oświadczeniu sieci czytamy:

Wierzymy, że potencjał relacji z TikTok US w partnerstwie z Microsoftem może dodać tę kluczową funkcjonalność i zapewnić Walmartowi ważny sposób na dotarcie i służenie klientom [poprzez] omnichannel, a także wzrost naszych zewnętrznych biznesów marketplace'owych i reklamowych. Jesteśmy pewni, że partnerstwo Walmartu i Microsoft zarówno zaspokoi oczekiwania użytkowników TikToka z USA, jak też rozwieje obawy amerykańskich regulatorów rządowych.
— Walmart

Jak widzimy, każdy z potencjalnych nabywców widzi jakiś potencjał w TikToku i planuje go wykorzystać do rozwijania własnego biznesu. Prawdopodobnie większościowym właścicielem lokalnych oddziałów zostanie Microsoft. Jego stanowisko mamy poznać już wkrótce.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/walmart-microsoft-partnering-acquire-tiktok-us/

Polecamy również w kategorii Microsoft