Microsoft liderem aż 5 kwadrantów Gartnera związanych z bezpieczeństwem

Microsoft liderem aż 5 kwadrantów Gartnera związanych z bezpieczeństwem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:38
04.12.2019
913 wyświetlenia

Microsoft konsekwentnie od wielu lat jest rozpoznawany przez Gartnera jako lider w kilkunastu, a może i kilkudziesięciu Magicznych Kwadrantach. Są to specjalistyczne, prestiżowe zestawienia dostawców różnego typu usług, które obrazują ich możliwości wykonawcze i kompletność wizji, dzieląc ich na cztery kategorie. Oczywiście najbardziej prestiżowy kwadrant tworzą liderzy i przez ostatnie parę lat właściwie nie widzieliśmy Microsoftu nigdzie indziej. Jeśli chodzi o dobiegający końca rok 2019, Microsoft znalazł się w aż 5 kwadrantach związanych z bezpieczeństwem. Czym konkretnie zasłużył sobie na takie wyróżnienie?

Lider rozwiązań Cloud Access Security Broker (CASB)

Microsoft Security — Gartner Magic Quadrant

Chmurowe rozwiązania chroniące Microsoftu nie ograniczają się do Azure, lecz obejmują też Amazon Web Services i Google Cloud Platform. Gigant pomaga też zabezpieczać dane w zewnętrznych aplikacjach, takich jak Salesforce i Slack. Wiodące platformy dostawców CASB mają zdaniem Gartnera głębsze zrozumienie użytkowników, urządzeń, aplikacji, transakcji i wrażliwych danych.

Lider w kategorii Access Management

Microsoft Security — Gartner Magic Quadrant

Azure Active Directory (Azure AD) to uniwersalna platforma do zarządzania tożsamością, która zapewnia odpowiednim ludziom dostęp do odpowiednich zasobów. Chroni ona tożsamość i ułatwia użytkownikom dostęp. W tym roku Gartner zauważa, że dostawcy zarządzania dostępem jako usługi odnotowali wzrost popularności. Zyskali oni 90% więcej klientów w USA i 65% więcej w Europie i regionie Azja/Pacyfik.

Lider w kategorii Enterprise Information Archiving (EIA)

Microsoft Security — Gartner Magic Quadrant

Rozwiązania do archiwizacji informacji przedsiębiorstwa pomagają firmom archiwizować e-maile, wiadomości, SMS-y i treści z mediów społecznościowych. Gartner przewiduje, że w 2023 roku 45% klientów korporacyjnych zaadaptuje rozwiązania EIA, by spełnić nowe wymagania narzucone przez regulacje dotyczące prywatności danych. W bieżącym roku korzysta z nich tylko 5% firm.

Lider w kategorii Unified Endpoint Management (UEM)

Microsoft Security — Gartner Magic Quadrant

Zunifikowane rozwiązania do zarządzania punktami końcowymi pozwalają zarządzać zarówno urządzeniami mobilnymi, jak i tradycyjnymi endpointami, takimi jak PC i Mac. W ekosystemie Microsoftu rozwiązaniem takim jest Microsoft Intune. Pozwala on bezpiecznie obsługiwać firmowy sprzęt, wprowadzać własne zasady, a także chronić firmowe aplikacje i dane na niezarządzanych urządzeniach. Gigant twierdzi, że zaobserwował spory wzrost liczby wdrożeń przy pomocy Intune i spodziewa się, że trend się utrzyma. Jak z kolei wyjaśnia Gartner, usługa osiągnęła prawdziwie uproszczone, sprowadzone do jednej konsoli podejście do zarządzania punktami końcowymi, co obiecuje wiele korzyści operacyjnych.

Lider w kategorii Endpoint Protection Platforms

Microsoft Security — Gartner Magic Quadrant

Ochronę punktów końcowych w ekosystemie Microsoft zapewniają usługi Azure Advanced Threat Protection (ATP) oraz Windows Defender Antivirus. Pierwsza z nich wykrywa i śledzi zaawansowane ataki w infrastrukturach on-premise i w chmurze, druga natomiast chroni komputery przed złośliwym oprogramowaniem, takim jak wirusy, malware i spyware w wiadomościach e-mail, aplikacjach, w chmurze i w sieci. Liderzy tej kategorii według Gartnera posiadają szeroki wachlarz możliwości zaawansowanej ochrony przed malware i dowiedli możliwości zarządzania kontami dużych przedsiębiorstw.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/security/blog/2019/12/03/microsoft-security-leader-5-gartner-magic-quadrants/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo